Heidelberg wraca na SDAX
6 gru 2021 09:21

Niemiecka giełda ogłosiła powrót firmy Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) na SDAX, indeks giełdowy obejmujący 70 spółek w Niemczech.

Wartość rynkowa firmy Heidelberg wzrosła ponad trzykrotnie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy do poziomu ponad 700 milionów euro. Przedstawiciele Heidelberga postrzegają wyraźny trend wzrostowy w cenie akcji (ostatnio znacznie powyżej dwóch euro) jako potwierdzenie udanej transformacji grupy w dochodowo rozwijającą się spółkę technologiczną. Heidelberg zamierza kontynuować ten rozwój w przyszłości, realizując swoją strategię.

Chcielibyśmy podziękować naszym pracownikom za wspaniałą pracę w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powrót na SDAX jest dla nas zarówno potwierdzeniem, jak i zachętą. Potwierdzeniem udanej transformacji Heidelberga w ostatnich kwartałach i zachętą do dalszego robienia wszystkiego, co w naszej mocy, aby wszyscy nasi interesariusze odnieśli korzyści z naszych dobrych wyników realizowanych poprzez zrównoważony wzrost wartości – komentuje Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny firmy.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg