Heidelberg rozszerza ofertę spersonalizowanego druku obiektów
2 lis 2016 12:38

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) zaprezentuje ofertę rozwiązań dla druku 4D podczas tegorocznych targów InPrint 2016, odbywających się od 15 do 17 listopada w Mediolanie. Druk 4D to termin, którego Heidelberg używa do opisania cyfrowego, elastycznego, kolorowego i spersonalizowanego druku obiektów. Na stoisku po raz pierwszy zostanie zaprezentowana maszyna Omnifire 1000, która uzupełni i rozszerzy możliwości oferowane dotychczas przez urządzenie Omnifire 250. Przy użyciu nowego systemu producenci i sprzedawcy dóbr konsumpcyjnych oraz odbiorcy przemysłowi będą mogli drukować obiekty o prawie dowolnym kształcie i różnych powierzchniach.

Na liczącym 60 metrów kw. stoisku Heidelberg przedstawi przykłady zastosowań swoich rozwiązań, pochodzące ze świata sportu, lotnictwa i podróży. Nie zabraknie prezentacji na żywo – goście stoiska dowiedzą się, jak ze standardowej walizki międzynarodowej marki stworzyć własny, unikalny egzemplarz, w jaki sposób spersonalizować kask sportowy lub łyżwy, a także poznają nowe możliwości projektowe w wyposażeniu wnętrz z wykorzystaniem elementów kabiny samolotu.

„Po ubiegłorocznym sukcesie zamierzamy ponownie potraktować InPrint jako inkubator pomysłów na pokazywanie producentom i użytkownikom dóbr konsumpcyjnych korzyści, jakie niesie technologia 4D. Istnieje wiele sposobów opłacalnej personalizacji przedmiotów produkowanych seryjnie, jak również poprawy automatyzacji i elastyczności linii produkcyjnych w środowiskach przemysłowych. Są to innowacyjne rozwiązania, przeznaczone zwłaszcza dla branż takich jak motoryzacyjna, meblarska czy projektowa” - mówi Jason Oliver, dyrektor działu druku cyfrowego w firmie Heidelberg.

Goście stoiska będą mogli porozmawiać z ekspertami i dowiedzieć się, w jaki sposób z sukcesem zaimplementować technologię 4D do swojego modelu biznesowego. W ramach programu towarzyszącego konferencji Frank Janssen, odpowiedzialny za dział druku 4D, wspólnie z obecnymi użytkownikami maszyny  Omnifire 250 omówi przykłady zastosowania technologii druku 4D w sektorze opakowań personalizowanych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg.