Heidelberg rozszerza działalność
8 lut 2021 14:05

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) konsekwentnie rozszerza swoją działalność dzięki oprogramowaniu Prinect Production Manager. Firma osiągnęła ostatnio kamień milowy instalując tysięczny system Prinect, licząc od czasu wprowadzenia go na rynek podczas targów drupa 2016.

Prinect Production Manager udostępniany jest w modelu subskrypcyjnym, dzięki któremu klienci płacą tylko za faktyczne wykorzystanie systemu, bez konieczności wcześniejszego zakupu indywidualnych licencji. Przejrzysta miesięczna opłata za użytkowanie obejmuje wszystkie funkcje oraz aktualizacje i uaktualnienia oprogramowania. Oznacza to, że klienci zawsze mają dostęp do najnowszej wersji i najnowszych funkcji, w tym infolinii i zdalnego wsparcia. Takie rozwiązanie daje możliwość osiągnięcia kompleksowej automatyzacji przepływu pracy przy zwiększonej produktywności. Obecnie około połowy sprzedaży oprogramowania Prinect w Heidelbergu jest realizowane na podstawie tego rodzaju umów.

W ramach swojej strategii cyfryzacji i zgodnie z koncentracją na podstawowej działalności, Heidelberg konsekwentnie rozwija działalność opartą na danych we wszystkich obszarach firmy - wyjaśnia Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny firmy Heidelberg i dodaje: Nasi klienci korzystają z oferty opartej na potrzebach, co oznacza, że ​​ płacą tylko za to, co jest dla nich niezbędne, aby prowadzić firmę w sposób produktywny. Z kolei Heidelberg czerpie korzyści z cyklicznej sprzedaży w obszarze swojej podstawowej działalności, która koncentruje się na druku arkuszowym.

Założona w 1975 roku i zatrudniająca ponad 130 pracowników firma druckpartner jest dostawcą kompleksowych usług dla klientów branż przemysłowej i reklamowej. Poprzez przejście z rozwiązań konkurencyjnych na Prinect Production Manager i tym samym na wyższy stopień automatyzacji, firma chce przyspieszyć i ulepszyć wszystkie aspekty obsługi klienta oraz znacznie zwiększyć integrację procesów w ramach operacji produkcyjnych.

Pracując na maszynach Heidelberga, wśród których są dwa systemy Speedmaster XL 106, druckpartner może znacznie zwiększać produktywność w ramach koncepcji Push to Stop firmy Heidelberg i dzięki Prinect w pełni wykorzystywać możliwości Speedmastera.

Pełen zakres funkcji w połączeniu z systemem płatności opartym na faktycznym zużyciu pomagają nam zwiększyć zdolność do innowacji, szczególnie w tych trudnych czasach - podkreśla Marco Böke, dyrektor zarządzający druckpartner i dodaje: Z jednej strony koszty są niższe, gdy produkcja nie pracuje na pełnych obrotach, a z drugiej dostęp do najnowszych funkcji Prinect wzmacnia naszą pozycję rynkową w taki sposób, że możemy natychmiast dostosować się do wszelkich zmian i sprostać potrzebom klientów.

W ramach kolejnych kroków druckpartner planuje usprawnić zarządzanie przepływem pracy w zakładzie przez połączenie istniejącego systemu MIS z Prinect - posunięcie, które pozwoli między innymi na automatyczne generowanie planów procesów dla produkcji. To z kolei oznacza konieczność skupienia się na mniejszej liczbie układów impozycji, co przekłada się na wyższy poziom standaryzacji produkcji, a tym samym dalsze wspieranie produkcji typu Push to Stop.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg