GM i Digiprint na Labelexpo Europe 2023
13 wrz 2023 06:00

Będą to pierwsze wspólne targi Labelexpo Europe firm GM oraz Digiprint. W minionym roku obie firmy zdecydowały się na partnerstwo biznesowe i Digiprint od 2022 r. stał się wyłącznym dystrybutorem rozwiązań duńskiego producenta w Polsce.

Rozwiązania firmy GM są idealnym uzupełnieniem portfolio naszej firmy – mówi Krzysztof Książek, członek zarządu oraz dyrektor sprzedaży w Digiprint. - Mamy w swojej ofercie rozwiązania topowych marek takich jak chociażby HP Indigo i GM w tym towarzystwie odnajduje się idealnie. Portfolio produktów to nie tylko maszyny do finishingu, ale też przewijarki, cuttery, a także maszyny dostosowane do potrzeb mniejszych i specjalistycznych przedsiębiorstw. Dzięki temu każda firma produkująca etykiety znajdzie u nas odpowiedź na swoje zapotrzebowanie.

GM Grafisk Maskinfabrik zaprezentuje na wrześniowych targach Labelexpo Europe 2023 wszystkie swoje zaawansowane rozwiązania. Duński producent zademonstruje dziewięć maszyn, z których każda została zaprojektowana w celu usprawnienia procesu przetwarzania i umożliwienia przetwórcom wykończenia w pierwszej kolejności.

Naprawdę nie możemy się doczekać, aby pokazać odwiedzającym wiele innowacyjnych sposobów, w jakie nasze maszyny mogą zoptymalizować proces finishingu - mówi Uffe Nielsen, dyrektor generalny GM. - Automatyzacja napędza zyski i jest kluczem do wzrostu. Naszą misją jest budowanie automatyzacji w jak największej liczbie aspektów, czy to poprzez innowacje technologiczne, takie jak moduł wycinania laserowego GM, czy partnerstwa z innymi liderami branży, takimi jak CERM.

Na stoisku w centrum uwagi znajdzie się wysoce zautomatyzowana linia DC350Flex+ Wine do zdobienia etykiet premium. Zaprojektowana została z myślą o dodawaniu maksymalnej wartości do etykiet drukowanych cyfrowo dla rynków luksusowych - w szczególności na wina, alkohole i kosmetyki. Jest  ona szczególnie warta uwagi ze względu na wyjątkowe możliwości foliowania i wytłaczania oraz oszałamiające efekty cyfrowego lakierowania. DC350+ Flex Wine posiada 50-tonowy moduł tłoczenia na gorąco, który wykorzystuje wiele strumieni folii. Jest również wyposażony w zintegrowany system Foil Saver, który skutecznie zmniejsza straty kosztownych folii, a technologia GM QuickMount ułatwia szybszy montaż płyt tłoczących.

DC350Flex+ Wine będzie wyposażony w DVM350 Digital Varnish Module, który wykorzystuje najnowszą technologię atramentową do cyfrowego zdobienia. Jest to szybsza, bardziej elastyczna i efektywniejsza kosztowo dla sitodruku maszyna, umożliwiająca dodawanie lakieru punktowego, efektów dotykowych o wysokiej jakości, w tym trójkątów ostrzegawczych i alfabetu Braille'a, a także metalików i hologramów, a wszystko to w jednym procesie.

Cyfrowy lakier i cyfrowe nakładanie folii będą kształtować przyszłość wysoce konkurencyjnego rynku krótko- i średnionakładowego druku cyfrowych etykiet - stwierdza Uffe. - W DC350Flex+ istnieje możliwość dodania tych opcji dzięki fantastycznemu modułowi DVM350 Digital Varnish, który zapewnia beznarzędziową obsługę, pełną elastyczność w projektowaniu, szybsze zmiany zadań i niższe koszty. To jest naprawdę przełomowe!

Na targach zostanie przedstawiony również bardzo oczekiwany dodatek do linii GM: DC350Flex+. Szczycąca się niezwykłą prędkością wykrawania obrotowego 130 m/min (lub 80 m/min w trybie półobrotowym), seria DC350Flex+ oferuje pełne opcje dostosowywania, co czyni ją wszechstronną maszyną.

GM oferuje również gamę kompaktowych i ultrakompaktowych, wysoce wydajnych maszyn wykańczających. Podczas Labelexpo zademonstrowana zostanie również najmniejsza maszyna w ofercie, DC350Nano. Zaskakuje ona swoją mocą, szybkością i elastycznością, a wszystko to w maszynie o malutkiej powierzchni. Szersza wersja kompaktowego urządzenia GM do foliowania na gorąco, nowy model HF350, zademonstruje niedrogi i prosty sposób dodawania efektów wytłaczania i foliowania. Można ją skonfigurować jako niezależną jednostkę uszlachetniającą lub podłączyć do maszyny cyfrowej albo kompaktowego finiszera etykiet DCMini, który również zostanie zaprezentowany na targach.

Odwiedzający targi mogą też zapoznać się z: przewijarką inspekcyjną SR550, która oferuje szybkie cięcie wzdłuż do 300 m/min i 100 proc. kontrolę jakości; przewijarką inspekcyjną z kamerą LR250+, którą można skonfigurować do potrzeb etykiet farmaceutycznych, a nawet przekształcić w cyfrową maszynę mini-inkjet; ekonomiczną przewijarką inspekcyjną LR250, która jest dostępna jako pionowy model stołowy; półautomatyczną krajarką gilz CC160S oraz szybkobieżną krajarką CS350. Ponadto zespół GM będzie rozdawał próbki etykiet wyposażonych w technologię RFID, umożliwiając odwiedzającym zapoznanie się z możliwościami nowych linii GM RFID z pierwszej ręki.

Nie ulega wątpliwości, że targi Labelexpo są kluczowym wydarzeniem dla tej branży i zawsze poświęcamy im dużo czasu, pieniędzy i wysiłku - podsumowuje Uffe. - GM chodzi przede wszystkim o możliwość porozmawiania z ludźmi i pokazania im osobiście, w jaki sposób nasze linie wykańczające o wysokim poziomie automatyzacji i łączności mogą realnie wpłynąć na ich działalność. Chociaż nasze techniczne wideo-rozmowy są świetnym sposobem na zademonstrowanie naszych fantastycznych maszyn, nigdy nie zastąpią one bezpośredniego i osobistego doświadczenia, jakim jest odwiedzenie naszego stoiska na Labelexpo i zobaczenie ich na żywo.

Z naszej strony podczas całych targów na stoisku GM obecna jest reprezentacja Digiprint – Filip Fortuniak, który prowadzi sprzedaż tych rozwiązań, będzie do dyspozycji odwiedzających targi i będzie miał możliwość zademonstrowania oferty GM na żywo  – dodaje Krzysztof Książek.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Digiprint