Głowice drukujące Epson PrecisionCore trafią do sprzedaży
21 maj 2019 12:04

Epson zwiększa zewnętrzną sprzedaż głowic drukujących, dodając do oferty model PrecisionCore. Jest to odpowiedź na szybki rozwój cyfrowego druku w sektorach komercyjnym oraz przemysłowym. 

Wraz z poszerzeniem oferty wielkoformatowych drukarek do zastosowań komercyjnych oraz przemysłowych, Epson rozpoczął osobną sprzedaż atramentowej głowicy drukującej do drukarek LFP z serii F1440. Ukończenie budowy fabryki w Japonii w lipcu 2018 roku pozwoliło natomiast na zwiększenie możliwości produkcyjnych, dzięki czemu do oferty dodano kolejne głowice z serii S3200 typu PrecisionCore oraz L1440 typu MACH. Globalna sprzedaż głowic rozpocznie się w pierwszej połowie fiskalnego roku 2019.

Głowica drukująca z serii S3200 dostępna jest w przystępnej cenie i gwarantuje najwyższą jakość wydruków przy zachowaniu produktywności, trwałości oraz skalowalności. Z kolei seria L1440 obsługuję do 8 kolorów oraz oferuje zminiaturyzowaną obudowę przy zastosowaniu wielogłowicowym. Obie serie są zgodne z atramentem UV, który coraz częściej stosowany jest w sektorze druku przemysłowego.

Druk cyfrowy w porównaniu z tradycyjną techniką ma znacznie mniejszy wpływ na środowisko, dlatego celem Epsona jest szybki jego rozwój, co zamierza osiągnąć dzięki produktom biznesowym oraz zwiększeniu sprzedaży głowic drukujących. Co więcej, firma zapewnia, że dalej będzie rozwijała technologię głowic przeznaczonych do zastosowań komercyjnych oraz przemysłowych, otwierając się na innowacje w takich dziedzinach jak elektronika oraz bio-druk.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson

error: Alert: Treść jest chroniona.