Global PrintExpo wirtualnie
1 kwi 2020 06:00

Firma Resolve Business Management poinformowała o planach zorganizowania pierwszych na świecie wirtualnych targów dla branży poligraficznej Global PrintExpo. Opracowując ​​kreatywną i innowacyjną koncepcję, dyrektorzy Wayne Beckett oraz Chris Watson z RBM wykorzystali swoje wieloletnie doświadczenie techniczne w zarządzaniu rozwiązaniami opartymi na chmurze, a także doświadczenie w organizacji targów dla branży poligraficznej. Wirtualne targi rozpoczną się w czerwcu 2020 r.

Beckett komentuje: „Uważamy, że jest to właściwy moment na rozpoczęcie wirtualnego pokazu druku, nie tylko ze względu na obecne ograniczenia uczestnictwa w zwykłych targach, które będą obowiązywać przez pewien czas, ale również ze względu na zalety zrównoważonego rozwoju i łatwiejszy dostęp dla wszystkich gości. Wiemy, że wiele firm przygotowuje się do wprowadzenia nowych produktów pod koniec tego roku i brak targów będzie miał ogromny wpływ na ich działalność. Global PrintExpo ma na celu zapewnienie dostawcom regularnych zapytań ofertowych, otrzymywanych przez cały rok; co więcej,  adresy URL ich stoisk mogą być również wykorzystywane do celów reklamowych i marketingowych poza wystawą.”

Wirtualne Global PrintExpo będą działać w taki sam sposób jak tradycyjne targi, z tym wyjątkiem, że każdy będzie mógł je zwiedzać przez całą dobę, 365 dni w roku, z dowolnego miejsca na świecie, bez kosztów dojazdu czy zakwaterowania.

Obiekt o powierzchni 10 000 m² i wszystkie stoiska zostaną odtworzone w rzeczywistych proporcjach, aby po otwarciu wystawy w czerwcu 2020 r. odwiedzający, po dokonaniu rejestracji, mogli poruszać się po halach i odwiedzać stoiska oglądając trójwymiarowe modele produktów, filmy HD, pobierając materiały informacyjne i generując zapytania ofertowe w czasie rzeczywistym.

Wystawcy będą aktualizowali produkty na swoich stoiskach za pomocą szeregu interaktywnych treści, natomiast zwiedzający będą mogli je przeglądać i pobierać. Intuicyjny interfejs wyszukiwania i interaktywny plan pięter mają zapewnić łatwą nawigację oraz szybki dostęp do żądanych informacji.

Kolejną zaletą wirtualnej wystawy jest to, że wystawcy będą mogli co tydzień aktualizować swoje stoisko lub oferować inny produkt. Za pośrednictwem zaplecza administracyjnego wystawcy będą zmieniali treści takie jak filmy i broszury tak często, jak to konieczne.

Ponadto Global PrintExpo będzie organizować comiesięczny program konferencji pozwalający na przeprowadzanie seminariów i pokazów dla szerokiego grona odbiorców. Planowana jest także współpraca z różnymi stowarzyszeniami poligraficznymi na całym świecie, aby precyzyjnie dopasować treści do poszczególnych rynków lokalnych. Program konferencji będzie promowany za pośrednictwem prasy i mediów społecznościowych w celu zapewnienia optymalnego dotarcia do grupy docelowej i wysokiej wirtualnej frekwencji.

Jak informują organizatorzy, w czerwcu,  wraz z uruchomieniem programu, Global PrintExpo zainwestuje znaczne środki finansowe w promocję wśród użytkowników końcowych. Bilety VIP wystawców będą wydawane w tradycyjny sposób, aby zapewnić jak największą liczbę odwiedzających.

Global PrintExpo odbędzie się jednocześnie z wirtualnymi targami www.IndustryExpo.online, które od stycznia odnotowały już ponad 40 000 odwiedzających. Global PrintExpo będzie się znajdować w hali nr 2 na wirtualnej platformie V-Ex Virtual Exhibition.

Więcej informacji można znaleźć na www.GlobalPrintExpo.online.

Na podstawie informacji Global PrintExpo opracowała BZ