Glaze Prosthetics obniża koszty wytwarzania protez
31 lip 2019 06:00

Glaze Prosthetics, firma oferująca lekkie, wysoce konfigurowalne protezy ręki, korzysta z HP Jet Fusion 3D 4200. Drukarka stanowi podstawowe narzędzie w procesie tworzenia produktów polskiego producenta.

Misją założonej w 2017 roku firmy jest tworzenie protez dostosowanych do indywidualnych potrzeb, odzwierciedlających styl  i osobowość użytkownika, pozwalając pacjentom uniknąć ograniczeń narzucanych przez tradycyjnie produkowane sztuczne kończyny.

Dzięki zastosowaniu w procesie produkcyjnym technologii 3D, Glaze Prosthetics ograniczyło koszty wytwarzania, jednocześnie zachowując unikatową konstrukcję i funkcjonalność protez przygotowywanych na zamówienie.

Protezy dostępne obecnie na rynku są albo niezwykle drogie, albo niepraktyczne. Tym samym opcje dla osób po amputacjach są nadal bardzo ograniczone. Naszym celem było stworzenie protezy ramienia drukowanej w technologii 3D, co pozwalałoby na szerokie możliwości jej personalizacji – powiedział Franek Kosch, współzałożyciel Glaze Prosthetics  – Dzięki włączeniu w proces produkcyjny drukarki HP Jet Fusion 3D 4200, możemy radykalnie obniżyć nie tylko koszt,  ale również wagę protezy. Co ważniejsze, wytarzamy sztuczne kończyny, które mogą w pełni sprostać potrzebom użytkowników. Zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Z drukarką HP Jet Fusion 3D 4200 firma może oferować protezy, które są nie tylko lekkie i niedrogie, ale również wytrzymałe. Trwałość produktów wynika z zastosowania materiałów HP, które są w stanie sprostać wymaganiom podczas codziennego użytkowania.

Skorzystanie z technologii 3D od HP umożliwiło Glaze Prosthetics przetarcie nowych szlaków w branży. Protezy krakowskiego przedsiębiorstwa oferują dziś zaawansowane funkcje, takie jak głośniki Bluetooth czy powerbank do smartfona, zintegrowane z kończyną.

Drukarka HP Jet Fusion 3D 4200 to łatwe użyciu, skalowalne rozwiązania oraz kompleksowy proces wytwarzania zarówno funkcjonalnych prototypów, jak i gotowych części. Dodatkowo, dzięki wyposażeniu w zautomatyzowane stanowisko do mieszania i obróbki materiałów, optymalizuje przepływ pracy i oszczędza czas.

Opracowano na podstawie informacji firmy Glaze Prosthetics