GIS na targach InPrint USA
21 mar 2017 08:00

Global Inkjet Systems (GIS), światowy lider w tworzeniu oprogramowania dla rynków przemysłowych, przedstawi swoją najnowszą ofertę podczas amerykańskiej edycji targów InPrint, odbywających się w dniach 25-27 kwietnia w Orlando na Florydzie.

Posiadająca ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie oprogramowania i elektronicznych komponentów do drukarek atramentowych firma GIS zaprezentuje między innymi swój sztandarowy produkt – platformę Atlas.

Na stoisku dostępna będzie najnowsza wersja oprogramowania Atlas, wyposażona w interfejs UIP oraz serwer MCS. Atlas UIP jest dostępny z dwiema różnymi opcjami kontroli. Użytkownik ma do wyboru tzw. tryb okienkowy, dostarczany w standardzie, zapewniający bardzo elastyczną pracę oraz tzw. tryb kiosk, który zapewnia stałą konfigurację dla różnych poziomów operatora/użytkownika. Atlas MCS jest serwerem umożliwiającym zarządzanie całym procesem druku od etapu obrazowania, przez konwersję i integrację obiegu, aż do drukowania i transportu. Do kluczowych elementów tej elastycznej i wydajnej platformy oprogramowania można zaliczyć narzędzia UIP, kalkulatory kosztów atramentu, wydajny MCS RIP oraz kontrolery ścieżek danych.

GIS zaprezentuje także ofertę rynkową atramentowych komponentów systemowych (ISC), zawierających między innymi oprogramowanie, elektronikę oraz szereg elementów peryferyjnych. Modułowe, a zarazem elastyczne podejście producenta w połączeniu z ekspercką wiedzą konsultantów sprawiają, że propozycja GIS wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla różnej wielkości przemysłowych systemów dostarczania atramentu. Co ważne, komponenty ISC są dostępne dla klientów, którzy w swoich urządzeniach wykorzystują napęd głowicy drukującej innych producentów. Odbywająca się w czasie rzeczywistym prezentacja systemu atramentowego obejmie również pokaz narzędzi do przeprowadzania diagnostyki i monitorowania ciśnienia.

„Tegoroczna lokalizacja targów wydaje się być optymalna do zaprezentowania naszej technologii; postrzegamy ją jako okazję do wzmocnienia istniejących umów partnerskich w obu Amerykach, a także szansę dotarcia do nowych odbiorców" - podsumowała Debbie Thorp, dyrektor do spraw rozwoju GIS.
Technologia GIS została zaprojektowana, aby niezawodnie i całodobowo pracować w trudnych warunkach przemysłowych. Rozwiązania znajdują zastosowanie w podstawowych procesach produkcyjnych realizowanych podczas zadruku ceramiki, etykiet, tekstyliów, plastiku, szerokoformatowej grafiki, jak również w druku 3D.

Opracowano na podstawie informacji firmy Global Inkjet Systems