Gillette wykorzystuje druk 3D w produkcji maszynek do golenia
12 lis 2018 10:50

Jak informuje firma Gillette, w nowym typie maszynek do golenia zostanie wykorzystana technologia druku 3D. Klienci, którym zależy na posiadaniu unikalnych, dostosowanych do ich własnych potrzeb produktów będą mogli  skorzystać z platformy Razor Maker i stworzyć własny uchwyt do maszynki. Odwiedzając witrynę Razor Maker (razor-maker.com) wybieramy jeden spośród 48 wzorów dostosowanych do druku 3D, następnie personalizujemy go, wybierając spośród 7 opcji kolorystycznych (czarny, biały, czerwony, niebieski, zielony, szary i chrom) oraz dodając tekst do projektu. Uchwyty pasują do ostrzy Gillette MACH3 lub Fusion5 ProGlide.

Możliwości produkcyjne Gillette's Razor Maker są na razie ograniczone, a sama oferta dostępna jest na rynku amerykańskim. Personalizowane uchwyty powstają w głównej siedzibie Gillette w Bostonie przy wykorzystaniu technologii drukowania stereolitograficznego (SLA) oferowanej przez firmę Formlabs, projektującą i produkującą drukarki 3D.

Składając zamówienie możemy oczekiwać, że w ciągu 2-3 tygodni otrzymamy unikalną, drukowaną rączkę maszynki do golenia. Ceny uchwytów wahają się od 19 dolarów za częściowo drukowany uchwyt do 45 dolarów za chwyty chromowane. Zamawiając produkt otrzymamy w cenie jedną wkładkę z ostrzami, dodatkowo możemy zamówić cztery kolejne wkłady za 15 dolarów.

 Opracowano na podstawie informacji opublikowanych na portalu http://www.3ders.org