Gdy 1 + 1 = 3
3 sty 2018 08:09

Każda zmiana, która wpływa na proces produkcyjny, wymaga dużego doświadczenia, planowania i testowania. Ponieważ za sprawą złożonych technologii wymagania są coraz bardziej szczegółowe, kluczem staje się współpraca z ekspertami różnych dziedzin oraz integracji druku i procesów produkcyjnych.

„Partnerstwo polega na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem potrzebnymi do integracji drukowania z dowolnym procesem produkcyjnym - niezależnie od rodzaju wytwarzanych produktów oraz typu używanych do tego celu materiałów. Podczas ostatnich targów InPrint firma Agfa Graphics promowała partnerstwo wspierające integrację druku w obiegu produkcyjnym. Nasze wysokowydajne atramenty mogą zapewnić optymalną jakość zadruku lub wykończeń dekoracyjnych w przypadku różnych przemysłowych zastosowań druku atramentowego” - powiedział Tom Cloots, marketing manager ds. przemysłowego druku inkjetowego w Agfa Graphics.

Technologię druku atramentowego można wykorzystać do praktycznie dowolnych zadruków prawie każdego podłoża. Przykłady użycia obejmują proste teksty, kody, obrazy takie jak logo firmy, kody QR lub zwykłe informacje o produkcie, ale także bardziej skomplikowane motywy, w tym dekoracyjne wykończenia lub oryginalne tekstury. Jeśli chodzi o podłoża, warto wspomnieć o druku funkcjonalnym lub dekoracyjnych wzorach na opakowaniach i etykietach, drewnie i innych materiałach budowlanych, a także urządzeniach, wnętrzach samochodów, krzesłach, artykułach promocyjnych lub innych przedmiotach, które są częścią naszego codziennego życia.

Opracowano na podstawie informacji Industrial Print Blog