FuturePrint Leaders Summit już w czerwcu
25 sty 2022 06:00

Wydarzenie organizowane przez firmę FM Future, właściciela platformy i społeczności poświęconej przyszłości technologii druku, odbędzie się w Genewie w dniach 29-30 czerwca 2022 r.

To dwudniowe wydarzenie, które ma odbyć się w formule hybrydowej (bezpośrednio i online) będzie kontynuacją wirtualnego szczytu FuturePrint Leaders Summit, który odbył się w marcu 2021 roku.

 

 

Frazer Chesterman, współzałożyciel FuturePrint, wyjaśnia: W czasach, gdy rynek był pod ogromnym naciskiem wywołanym pandemią, społeczność branży poligraficznej została zmuszona do szybkiego dostosowania się do nowych warunków i przygotowania rozwiązań technologicznych i produkcyjnych na nowe wyzwania, przed którymi stoi rynek. Obejmują one kryzysy łańcucha dostaw, wąskie gardła, lokalizację i niedobory umiejętności. Potrzebne są nowe technologie, aby zapewnić rozwiązania tych problemów, a technologia druku cyfrowego wydaje się być do tego doskonale przygotowana.

Marcus Timson, współzałożyciel FuturePrint, kontynuuje: Wierzymy, że teraz nadszedł czas dla nas. Gdy chmury zaczynają się rozjaśniać i powstają nowe formy rynku, a możliwość rozwoju jest napędzana przez popyt konsumentów i zmiany strukturalne, nadszedł czas, aby stworzyć nową wizję druku nowej generacji. Jesteśmy podekscytowani możliwością dostarczenia odpowiedniej platformy.

Graham Kennedy, dyrektor ds. druku przemysłowego w Ricoh Europe, Wielkiej Brytanii i założyciel FuturePrint Partner, wspiera nowe wydarzenie, komentując: W ciągu ostatnich 22 miesięcy branża musiała dostosować się do szybko zmieniającego się popytu. W kluczowych segmentach, takich jak opakowania, druk atramentowy zajmuje teraz znacznie wyższą pozycję. Chociaż w wyniku pandemii wyraźnie zachodzą pozytywne zmiany, nadal istnieją poważne wyzwania, którymi należy się zająć. FuturePrint Leaders Summit oferuje idealną platformę do inspiracji, a także praktyczne forum, które pomoże ustalić plan na przyszłość.

Jeden z prelegentów, Alon Bar-Shany,  mówi: Bardzo się cieszę, że zostałem zaproszony do wygłoszenia przemówienia przewodniego na FuturePrint Leaders Summit, nie mogę się doczekać dialogu z liderami rynku druku z całego świata!

Steve Wilson, dyrektor generalny dodaje: Inca Digital jest zadowolona, ​​że ​​została zaproszona do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu. Szybko się rozwijamy dzięki licznym innowacjom, a to wydarzenie daje nam możliwość podzielenia się naszą ekscytującą wizją przyszłości technologii druku cyfrowego.

Miejsce, w którym ma odbyć się spotkanie - Genewa jest europejską siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych i siedzibą ponad 50 organizacji międzynarodowych oraz 350 organizacji pozarządowych, a także Światowej Organizacji Handlu, Światowej Organizacji Zdrowia i Światowego Forum Ekonomicznego. Około 130 międzynarodowych korporacji ma w tym rejonie swoje siedziby, między innymi: Nestle, Procter & Gamble, Rolex, DuPont, Davisco Food International i Alcoa International. Jest to też region obfitujący w start-upy, znany z innowacji technologicznych.

Claude Membrez, CEO, Geneva Palexpo, komentuje: Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy być gospodarzem FuturePrint Leaders Summit, wydarzenia, które ma odbyć się w Palexpo w Genewie. To zaszczyt zaprosić tak prestiżową grupę liderów biznesu do naszego wspaniałego miejsca. Współpracujemy z Marcusem i Frazerem od wielu lat i wiemy, że zorganizują inspirujące i dające do myślenia wydarzenie, które pomoże ukształtować przyszłość branży poligraficznej i opakowaniowej. Naprawdę nie możemy się doczekać powitania ich, ich zespołu i uczestników, którzy do nas dołączą.

Simon Lewis, wiceprezes ds. marketingu, Highcon, nie kryje zadowolenia: Po dwóch trudnych latach w najnowszej historii ważne jest, aby przedstawiciele różnych części łańcucha wartości spotykali się osobiście, wymieniali pomysły i wspierali w drodze ku innowacjom. Nie mogę się doczekać!

Francois Martin, dyrektor marketingu i komunikacji Grupy Bobst, mówi: Cieszymy się, że możemy być częścią FuturePrint Leaders Summit w Genewie. Kształtowanie przyszłości branży opakowaniowej jest możliwe dzięki komunikacji i innowacyjnej współpracy wszystkich graczy w branży.

Dwudniowe wydarzenie obejmie między innymi: sesje plenarne, panele i dyskusje, a także debaty, podczas których uczestnicy zajmą się kluczowymi kwestiami rozmawiając w grupach roboczych. Szczyt odbędzie się w Centrum Kongresowym Palexpo oraz w Villa Sarasin, gdzie goście spędzą drugi dzień spotkania. Uczestnicy będą rozmawiali na temat aktualnych problemów w branży, tworząc jednocześnie forum do dyskusji między liderami rynku. Format spotkania przy okrągłym stole zaplanowany na drugi dzień ma zachęcić do nawiązywania nowych kontaktów, ułatwiając wymianę informacji i dyskusje.

Zaproszeni goście będą cieszyć się osobistym udziałem w wydarzeniu, natomiast równocześnie prowadzona będzie transmisja online, aby subskrybenci, których jest obecnie około  20 000, mogli zdalnie uczestniczyć w spotkaniu.

W spotkaniu na żywo wezmą udział zaproszeni managerowie reprezentujący różne obszary biznesu; jest też przewidziana dodatkowa liczba płatnych miejsc dla pozostałych delegatów, którzy będą chcieli osobiście uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu branżowym.

Opracowano na podstawie informacji organizatora