Fotopolimerowa żywica od Henkel i Nexa3D
30 kwi 2020 06:00

Nexa3D, producent drukarek 3D z siedzibą w Kalifornii nawiązał współpracę z jednym z liderów branży chemicznej – firmą Henkel. Celem kooperacji jest stworzenie i komercjalizacja specjalnej linii żywic SLA oferowanych pod wspólną marką. Prekursorem nowej serii jest fotopolimerowa żywica typu ABS. Do jej dystrybucji będą wykorzystane kanały sprzedaży należące do Nexa3D. W ten sposób firma Nexa3D dołączyła do grona partnerów Henkel, do której należą obecnie znani producenci drukarek 3D.

„Współpraca z globalnym partnerem jakim jest Henkel obrazuje postęp w zakresie dostarczania addytywnych rozwiązań produkcyjnych, które już w tej chwili przekraczają granice możliwości druku 3D”, komentuje Avi Reichental, współzałożyciel i dyrektor generalny w Nexa3D i dodaje: „Z niecierpliwością oczekujemy długiej i pomyślnej współpracy z Henkel, dzięki której drukowanie 3D na skalę przemysłową stanie się rzeczywistością dla producentów na całym świecie.”

Prace obu firm poprzedzające wprowadzenie innowacyjnej żywicy na rynek skupione były wokół opracowania tworzywa elastycznego i jednocześnie wytrzymałego - takim produktem jest 3843-xABS Black. Fotopolimer nadaje się do rozmaitych zastosowań zarówno w maszynach przemysłowych, robotyce jak i transporcie.

Następnym krokiem we współpracy obu firm będzie optymalizacja oferty żywic fotopolimerowych Henkel i dostosowanie ich do wymogów drukarki 3D NXE400.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanych na portalu www.3dprintingindustry.com