Folia graficzna BOPP wspiera zrównoważony rozwój
5 lut 2021 06:00

Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska pozostają w centrum zainteresowania wszystkich grup demograficznych i zajmują wysokie miejsce w programie globalnej odpowiedzialności korporacyjnej. Dzięki foliom graficznym Rayoart firmy Innovia Films do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych można zrobić krok w kierunku poprawy wpływu na środowisko naturalne w krótko- i średnioterminowej strategii budowania marki firmy. 

Folie BOPP Rayoart firmy Innovia Films o grubości 60µm oferują fantastyczne kolory i trwałość nadruku, aby zmaksymalizować przekaz i umocnić wizerunek marki. Jak informuje producent folie Rayoart oferują ponad 50 proc. redukcję potencjału globalnego ocieplenia w porównaniu z PVC (w oparciu o dostępne dane branżowe - SimaPro 9.0 - Industry data 2.0 Library).

W przypadku aplikacji na płaskich i zakrzywionych powierzchniach ich wpływ na środowisko jest znacznie mniejszy niż w przypadku materiałów PVC.  Są one bardzo ekonomiczne, nawet w porównaniu z monomerowym winylem, zachowując przy tym pewne cechy użytkowe materiałów polimerowych z wyższej półki.  Stabilność wymiarów i kolorów jest znacznie lepsza niż w przypadku monomerowego winylu.  Właściwości fizyczne BOPP powodują, że instalacja wydrukowanej grafiki jest łatwa, a usunięcie jej po zakończeniu kampanii - szybkie i efektywne.  Brak dodatków migrujących daje pewność, że wydrukowana grafika pozostanie na swoim miejscu i zachowa przyciągające wzrok kolory przez cały okres użytkowania.

Łącząc folię graficzną BOPP z drukiem cyfrowym UV lub lateksowym można podjąć istotne kroki w celu dalszego obniżenia negatywnego wpływu na środowisko i zminimalizowania nieprzyjemnego zapachu instalacji graficznej.  Dla środowisk o agresywnych warunkach atmosferycznych dostępne są również trwałe folie BOPP laminowane, które dodatkowo chronią nadruk.

Można je zadrukowywać metodą fleksograficzną, sitodruku, druku atramentowego UV oraz niskotemperaturowego druku lateksowego. Sprawdzą się w przypadku dużych grafik, naklejek lub etykiet wrażliwych na nacisk, wymagających długotrwałego użytkowania na zewnątrz.

Opracowano na podstawie informacji firmy Innovia Films