Firma Moti Digital buduje ogromny szkielet ludzki w technologii 3D 
5 mar 2018 13:56

Moti Digital, meksykańska agencja reklamowa specjalizująca się w usługach merchandisingu oraz innowacyjnych technikach druku, stworzyła ogromny, podświetlany, ruchomy szkielet ludzki. Konstrukcja została przygotowana na Meksykański Festiwal Światła odbywający się w mieście Guadalajara. Czterodniowe święto przyciąga tłumy mieszkańców i turystów podziwiających, w jaki sposób światło, dźwięk i sztuka działają w doskonałej harmonii tworząc kulturę Guadalajary.

Chcąc zaprezentować imponujące możliwości wielkoformatowego druku 3D, agencja zbudowała szkielet przy użyciu drukarki 3D Massivit 1800. Mierzący 8,40 m model stworzono w ciągu zaledwie czterech dni. Następnie figura została umieszczona wewnątrz basenu fontanny Plaza Tapatía i oświetlona w nocy. Atrakcja wzbudziła niezwykłe zainteresowanie, wykonano tysiące zdjęć, które natychmiast trafiły do mediów społecznościowych.

Ta imponująca konstrukcja pojawi się także na tegorocznym festiwalu Del día de los Muertos, odbywającym się w Meksyku od 31 października.

Opracowano na podstawie informacji firmy Massivit