Firma Mankiewicz na targach InPrint
6 lis 2017 14:24

Podczas najbliższej edycji targów InPrint niemiecka firma Mankiewicz zaprezentuje produkty z serii CYCONJET, wykorzystywane w przemysłowym druku inkjetowym.

Założona w 1895 roku w Hamburgu firma Mankiewicz dostarcza wysokiej jakości systemy powłokowe wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu oraz wymagających branżach takich jak: motoryzacyjna, lotnicza, kolejnictwo, pojazdy użytkowe, inżynieria medyczna czy branża jachtowa. Działająca na rynkach całego świata firma tworzy systemy powłokowe we wszystkich odcieniach kolorów, stopniach połysku i tekstury, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów.

W przypadku technologii druku cyfrowego rynek oczekuje produktów, które wykazują dobrą odporność chemiczną i mechaniczną oraz doskonałe właściwości adhezyjne na różnych podłożach. Program atramentowy CYCONJET łączy te atrybuty w ramach kompleksowej gamy rozwiązań, na które składają się: wysokojakościowe atramenty utwardzane promieniowaniem UV, primery i powłoki nawierzchniowe.

Mankiewicz, certyfikowany przez renomowanych producentów głowic i maszyn, oferuje niestandardowe koncepcje drukowania cyfrowego, które spełniają wymagania przemysłowe umożliwiając integrację z istniejącymi procesami produkcji przemysłowej. Jak zapewnia producent,  użytkownicy CYCONJET osiągają znaczne oszczędności czasu i kosztów, a same produkty doskonale sprawdzają się w przypadku trudnych podłoży, takich jak szkło i polipropylen oraz w złożonych procesach produkcyjnych, jak np. produkcja mebli.

Dzięki doświadczeniu zebranemu z zastosowań przemysłowych Mankiewicz opracowuje  rozwiązania produktowe indywidualnie dopasowane do różnych rodzajów podłoży i rozmaitych koncepcji drukowania cyfrowego. Rozbudowana sieć producentów głowic drukujących, konstruktorów maszyn i integratorów wspiera firmę w pracy nad innowacjami otwierającymi dalsze możliwości zastosowań druku cyfrowego, np. w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, meblarskim oraz w technologii pakowania.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mankiewicz