Firma Komar inwestuje w pakiet Xeikon Wall Decoration Suite
4 kwi 2019 06:00

Wiodący producent fototapet podjął decyzję o zainwestowaniu w rozwiązanie firmy Xeikon, aby uzyskać jeszcze bardziej elastyczne i konfigurowalne wzory swoich produktów.

Fototapety niemieckiej marki Komar są rozpoznawalne na całym świecie. Wysokiej jakości fotografie nadają ścianom nowoczesny wygląd, zdobiąc wnętrza domów, firm i instytucji. Ostatnio firma Komar podjęła decyzję o rozbudowie parku maszynowego. Do istniejącej linii produkcyjnej dodano rozwiązanie Xeikon Wall Decoration Suite, wyposażone w cyfrowy system druku rolowego Xeikon 3500 w konfiguracji pięciokolorowej, z opcją powlekania i przewijania tapet. System został zainstalowany w zakładzie produkcyjnym w Kolbermoor w Bawarii w lutym br.

Sabine Komar-Häusler, dyrektor zarządzająca w Komar Products GmbH & Co KG, potwierdza, że ​​była to decyzja strategiczna i zorientowana na przyszłość: „Nasi klienci coraz częściej oczekują personalizacji oraz indywidualnej produkcji. W rezultacie nasze portfolio wzorów i rozmiarów rośnie. Ta różnorodność możliwości wymaga utrzymywania jak najmniejszej ilości zapasów i zamiast tego generowania zamówień na żądanie. Nowy system pozwala nam to robić. ”

Komar wcześniej produkował tapety wykorzystując rozwiązania offsetowe, wspierając je drukiem cyfrowym. Aby móc osiągnąć szybszą, bardziej elastyczną i dostosowaną do potrzeb produkcję Komar nie tylko przeniesie sekcje istniejącej linii produktów do systemu Xeikon, ale również stworzy specjalną kolekcję Xeikon. Plan obejmuje także tworzenie motywów licencyjnych, opartych na projektach marek Disney lub National Geographic.

„Byliśmy pod wrażeniem ogromnego doświadczenia, które Xeikon zdobył dzięki urządzeniom do cyfrowego druku tapet. System druku Xeikon 3500 z wbudowanymi urządzeniami do wykańczania jest najnowszym osiągnięciem tego producenta. Zapewnia wyraźną przewagę pod względem szybkości w porównaniu z innymi technologiami” - wyjaśnia Sabine Komar-Häusler.

Wysoka prędkość drukowania, wynosząca 19,2 m/min, pozwalająca na efektywne zarządzanie produkcją i kosztami, była jednym z kluczowych kryteriów decyzji firmy Komar. Co więcej, dzięki wbudowanemu systemowi wykończeń możliwa jest redukcja liczby etapów pracy w jednym procesie produkcyjnym. Wcześniej konieczne było drukowanie i lakierowanie, a następnie cięcie, zwijanie i pakowanie. Teraz nowa maszyna Xeikon w ramach jednego procesu dostarcza gotową, wykończoną tapetę. Dzięki możliwości drukowania na szerokiej gamie gramatur system Xeikon nadaje się do drukowania na mocniejszych podłożach, takich jak włókniny o gramaturze 150 g/m2, na które istnieje obecnie duże zapotrzebowanie.

„To, co nas każdego dnia inspiruje, to świadomość, że nasze tapety pomagają ludziom stworzyć osobiste i komfortowe otoczenie dla najważniejszych miejsc w ich życiu, ubarwić wnętrza ich domów oraz biur. Nowy system druku wspiera taką inicjatywę pozwalając nam sprostać coraz bardziej zróżnicowanym i spersonalizowanym życzeniom klientów” - podsumowuje Sabine Komar-Häusler.

Opracowano na podstawie informacji firmy Komar