Firma ATMAT podsumowuje udział w targach druku 3D
24 kwi 2018 12:16

Zastosowań technologii przyrostowej jest bardzo dużo, a ich liczba stale rośnie - tak samo, jak możliwości drukarek 3D. Rozwój branży oraz liczba producentów rośnie z roku na rok, co powoduje ogromne zainteresowanie wydarzeniami branżowymi.  W dniach 10-12 kwietnia 2018 miała miejsce trzecia odsłona Dni Druku 3D, odbywających się w Kielcach.

Jako firma zaangażowana w podejmowanie nowych wyzwań, zarówno na rynku komercyjnym, jak i poprzez dotacje pozyskane na badania i rozwój własnych pomysłów nie mogło zabraknąć nas na wspomnianym wydarzeniu.  Specjalizując się w dziedzinie technologii przyrostowej targi były idealnym momentem na przedstawienie całej oferty firmy. Przez trzy dni na powierzchni niemal 100 metrów kwadratowych stoiska zaprezentowaliśmy całą gamę oferowanych przez nas urządzeń - drukarek 3D, nad którymi pracujemy od początku istnienia firmy oraz ich niekończące się możliwości.  Nasze urządzenia, systematycznie są ulepszane w odpowiedzi na coraz to rosnące potrzeby w sektorze przemysłowym. Pracownicy obecni na stoisku udzielali rzetelnych rad oraz bez przeszkód podejmowali rozmowy o innowacjach technologicznych.

Zaprezentowaliśmy firmę w najwyższej klasie pokazując swoje niesamowite umiejętności oraz pomysłowość. Zespół inżynierów pokazał jak ogromne możliwości daje świat technologii addytywnej. Przedstawiliśmy potencjał oferowanych przez nas urządzeń, sposób, w jaki mogą przysłużyć się do poprawy jakości pracy, a tym samym ich zastosowanie w różnych branżach. Zgodnie z obietnicą zademonstrowaliśmy wydruk samochodu w skali 1:1 wzorowany na klasycznym Fordzie Mustangu, który był namacalnym dowodem możliwości oferowanych przez nas drukarek 3D. Tworzyliśmy go tylko dwa miesiące, z czego 30 dni roboczych zajął wydruk 70 elementów z materiału easy pla, z których składał się model. W stworzeniu projektu pomogła nam firma Fiberlogy, która dostarczyła aż 400 kg filamentu! Wydruk stał się tym samym bezkonkurencyjnym hitem wydarzenia dostrzeżonym nie tylko przez odwiedzających, ale także przez patronów medialnych!

Od początku istnienia firmy, główny nacisk kładliśmy na szeroko pojęty rozwój, nie tylko oferowanych przez nas urządzeń, ale także naszych umiejętności, więc tegoroczna – nasza trzecia już edycja była dla nas wyjątkowa, gdyż zdecydowaliśmy się na współpracę, jako Fundator wydarzenia. Podczas dni targowych zaprezentowaliśmy aż cztery nowe drukarki – od najmniejszej w rodzinie, po największą komercyjną drukarkę 3D dla przemysłu. Wprowadziliśmy urządzenia: ATMAT Merkury (pole robocze: 200x200x250mm), ATMAT Signal Pro (pole robocze: XL: 300x300x300, XXL: 300x300x400, XXXL: 300x300x500mm) ATMAT Galaxy (pole robocze: 500x500x600mm), ATMAT Jupiter (pole robocze: 2000x1000x1000mm). Zwiedzający, zaproszeni goście oraz klienci mogli zapoznać się z naszą szeroko rozbudowaną ofertą, a także na własne oczy zaobserwować funkcjonowanie naszych urządzeń stanowiących nowoczesny zespół maszyn, gwarantujących niezawodność, precyzję oraz szybkość działania.

ATMAT to firma mająca na swoim koncie wiele udanych projektów i wdrożeń w branży inżynierii przemysłowej. Tegoroczna edycja pokazała nasze zaangażowanie w rozwiązywanie problemów naszych klientów. Firma zaprezentowała swoje możliwości i nastawienie na współpracę z klientem. Jej uwieńczeniem było otrzymanie Nagrody Głównej za produkt ATMAT Jupiter – Największą komercyjną drukarkę 3D dla przemysłu! Zastosowaliśmy w niej szereg innowacyjnych, autorskich rozwiązań, które dostrzeżone zostały przez liczne grono odwiedzających oraz dużą ilość uzyskanych kontaktów handlowych. Wydarzenie Dni Druku 3D 2018 pokazały, jak bardzo branża ta się rozwija i jak wiele możliwości rozwoju nam daje. 

Opracowano na podstawie informacji firmy ATMAT