„Innovation to Company” już w poniedziałek
18 paź 2019 16:04

W poniedziałek 21 października firma Omni3D weźmie udział w finale piątej edycji międzynarodowego konkursu „Innovation to Company” koordynowanego przez Wiedeńską Izbę Handlową.

W poniedziałek wielki sprawdzian dla Omni3D. Firma otrzymała finałowe zadanie do wykonania od Frauenthal Service, spółki wchodzącej w skład Frauenthal Holding, nad którym pracowała w ostatnich dniach.

- Przyznam, że z niecierpliwością czekaliśmy na finałowe zadanie od Frauenthal Service. Nad rozwiązaniem pracował dział badawczy oraz dział wydruków na zlecenie. Oczywiście mam nadzieję, że wyniki naszych działań będą satysfakcjonujące i wrócimy zadowoleni z ostatecznego rozstrzygnięcia konkursu. - informuje Paweł Robak, Prezes Zarządu Omni3D.

Omni3D zaproponowało innowacyjne rozwiązanie polegające na szybkim druku 3D uszkodzonych części zamiennych, które będzie przebiegać w czterech etapach:

  • pozyskanie elementu,           
  • modelowanie,           
  • przygotowanie G code,           
  • wydruk 3D.

Podczas poniedziałkowego finału w Wiedniu polska firma przedstawi swoją propozycję. Obok niej swoje pomysły zaprezentują również trzy firmy z rynku austriackiego
i niemieckiego. To jedyne przedsiębiorstwo z Polski uczestniczące w zmaganiach.

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji konkursu ogłoszono pięć różnych zadań skierowanych m.in. do startupów. Ich celem jest znalezienie najlepszych pomysłów
i innowacji dla istniejących już firm o ugruntowanej pozycji na rynku.

Frauenthal Serivce poszukuje innowacyjnych startupów m.in. w obszarze druku przemysłowego 3D, o czym mowa w opisie wyzwania oraz prezentacji konkursowej.

Poznański startup Omni3D jest producentem przemysłowych drukarek 3D w technologii FFF. W tym roku na rynku zadebiutowały Omni500 LITE oraz Omni Factory 2.0 NET.

Wiedeńska Izba Handlowa w poprzednich latach koordynowała przebieg inicjatywy „Innovation to Company” dla takich firm jak Deloitte Austria, Raiffeisen Bank, czy Microsoft.

Opracowano na podstawie informacji Omni3D