Fiery na targach FESPA
24 maj 2023 06:00

Fiery, jeden z największych niezależnych dostawców cyfrowych front-endów (DFE) i związanych z nimi rozwiązań do automatyzacji przepływu pracy dla rynku grafiki i druku przemysłowego, poinformował o swoim udziale w targach FESPA Global Print Expo 2023. W tym roku centralne miejsce na stoisku Fiery zajmują rozwiązania nowej generacji do druku bezpośrednio na folii oraz do druku wielkoformatowego.

Dzisiejsi producenci druku wielkoformatowego i specjalistycznego szukają sposobów na poszerzenie portfolio produktów drukowanych, aby rozwijać swoją działalność i maksymalizować zyski — targi FESPA to ekscytujące miejsce na odkrycie tych możliwości — powiedział Toby Weiss, dyrektor generalny firmy Fiery i dodał: Ten rok jest szczególnie ważny dla naszej firmy dzięki wprowadzeniu nowych produktów, takich jak Fiery Digital Factory v11, który umożliwia nawiązanie współpracy z kluczowymi partnerami, a także ulepszenia Fiery XF, Fiery proServer i Fiery Prep-it. Na targach FESPA zaprezentujemy rozwiązania Fiery DFE, w tym najszerszy zakres urządzeń do druku wielkoformatowego i specjalistycznego. Obejmuje to między innymi nowe oferty firm Mimaki i Maegis.

Fiery i Mimaki po raz pierwszy połączą siły, aby zademonstrować kompletne rozwiązanie do druku bezpośrednio na folii (DTF), zwiększając jeszcze bardziej wartość dodaną pod względem zakresu oraz jakości produktów, które mogą wytwarzać. Połączenie Fiery Digital Factory v11 z nową maszyną drukującą i atramentem Mimaki TxF150-75 DTF daje zarówno osobom początkującym, jak i ekspertom przewagę w postaci użytkowania kompletnego rozwiązania wspieranego przez dwóch renomowanych dostawców w branży.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z firmą Fiery w celu dostarczania klientom wysokiej jakości rozwiązań do druku bezpośredniego — powiedział Yuji Ikeda, dyrektor generalny działu marketingu globalnego firmy Mimaki Engineering Co., LTD. i dodał: DTF to ekscytujący i rozwijający się rynek, na którym naszym zdaniem połączenie nowego TxF150-75 i Fiery Digital Factory zapewnia najlepsze w swojej klasie rozwiązanie, a zarazem jeszcze bardziej atrakcyjną opcję inwestycyjną.

Na wystawie zaprezentowana zostanie również współpraca między Fiery i Maegis, obejmująca urządzenie Maegis RS Pro DTF UV z Digital Factory Direct to Film Edition. Rozwiązanie to prezentuje, w jaki sposób nadchodząca technologia rozszerza DTF z aplikacji tekstylnych i płaskich do aplikacji 3D i jak można użytkować szerszą gamę materiałów dając klientom jeszcze większe możliwości kreatywnej produkcji wyrobów.

Połączenie Maegis RS Pro DTF UV i Fiery Digital Factory stanowi wyjątkową ofertę na rynku bezpośredniego druku UV. Połączone cechy i jakość rozwiązań oznaczają, że użytkownicy mogą uzyskiwać wysokiej jakości, trwałe rezultaty na najszerszej gamie produktów i podłoży – mówi Lindy Nieuwhuis, kierownik ds. marketingu w MAEGIS B.V.

Prezentacje targowe tego producenta obejmą między innymi rozwiązania takie jak: cyfrowy interfejs DTF Fiery Digital Factory v11, obsługujący urządzenia UV Mimaki TxF150-75 i Maegis RS Pro DTF do zastosowań bezpośrednio na folii; Fiery Prep-it; Fiery XF; serwery Fiery proServer; Fiery JobFlow; Fiery IQ; Fiery FilmMaker; Fiery EngraveLab oraz Fiery SignLab.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fiery