FESPA ogłasza kalendarz wydarzeń na 2023 rok
18 sty 2023 11:00

FESPA potwierdziła daty wszystkich swoich globalnych wydarzeń zaplanowanych na bieżący rok. Znalazły się wśród nich zarówno najsłynniejsze - FESPA Global Print Expo i European Sign Expo, jak i nowe imprezy - WrapFest and Personalisation Experience oraz wydarzenia regionalne w Afryce, Brazylii, Dubaju, Meksyku i Eurazji.

Tegoroczny kalendarz otwiera nowe wydarzenie - FESPA Leadership Exchange (FLEX). Odbywające się w Dubaju w dniach 1-2 marca 2023 r. targi FLEX będą gościły przedstawicieli czołowych firm poligraficznych z Bliskiego Wschodu. Celem organizatorów jest ułatwienie nawiązywania kontaktów, rozwój biznesu i międzyregionalna wymiana wiedzy między podmiotami gospodarczymi działającymi na tym rynku.

Następnie FESPA Brasil powraca do Expo Centre Norte w São Paulo w dniach 20-23 marca 2023 r. FESPA Brasil, organizowana wspólnie z APS Feiras & Eventos Corporativos, będzie oferować szereg inspiracji i możliwości edukacyjnych. Pośród inicjatyw tego rodzaju znajdą się między innymi: cyfrowa konferencja tekstylna FESPA; konferencja Inteligência Gráfica; „The Maker” - nowa inicjatywa badająca kreatywność i trwałość akrylu oraz tworzyw sztucznych w komunikacji wizualnej; oraz CAMBEA, brazylijskie mistrzostwa w oklejaniu samochodów. Zwycięzca CAMBEA weźmie udział w finale World Wrap Masters Series w Monachium.

WrapFest, nowe wydarzenie FESPA dla społeczności zajmującej się oklejaniem pojazdów, odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia 2023 r. na torze wyścigowym Silverstone w Northamptonshire w Wielkiej Brytanii. WrapFest obejmie przestrzeń wystawienniczą, konferencję edukacyjną i pokazy, które zgromadzą profesjonalistów z branży motoryzacyjnej w dziedzinie oklejania samochodów i grafiki flotowej, a także drukarzy i twórców szyldów. Na miejscu odwiedzający będą mogli obejrzeć pierwszy w historii Wielkiej Brytanii i Irlandii regionalny konkurs World Wrap Masters.

Wiodące w branży imprezy targowe FESPA Global Print Expo i European Sign Expo powrócą wspólnie do Messe Monachium w dniach 23-26 maja 2023 r. Umowy wynajmu powierzchni podpisało do tej pory ponad 390 wystawców.

Wspierane przez Canagraf (meksykańskie stowarzyszenie FESPA), targi FESPA Mexico odbędą się w Centro Citibanamex w Mexico City od 17 do 19 sierpnia. Obchodzące 15-lecie wydarzenie zaprasza profesjonalistów z Meksyku i Ameryki Środkowej do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie druku cyfrowego, tekstylnego, technologii 3D, sitodruku, sublimacji oraz oznakowań. Podczas imprezy profesjonaliści z branży opakowań będą rywalizować w konkursie World Wrap Masters Mexico. Nagrodą będzie zakwalifikowanie się do finału World Wrap Masters Series 2024, imprezy odbywającej się w Amsterdamie.

Po raz pierwszy od 2019 r. targi FESPA Africa powrócą do Johannesburga wraz ze swoimi wydarzeniami towarzyszącymi, Sign Africa i Modern Marketing Expo. Wystawa, organizowana we współpracy z partnerem FESPA, Practical Publishing, zostanie otwarta w dniach 13-15 września 2023 r. w Gallagher Convention Centre, łącząc odwiedzających z ponad 150 wystawcami.

Ostatnim wydarzeniem roku 2023 ma być FESPA Eurasia, impreza, która odbędzie się w dniach 23-26 listopada w IFM - Istanbul Expo Center w Turcji.

Jesteśmy zachwyceni konkretnymi planami dotyczącymi wszystkich naszych globalnych wydarzeń w 2023 r., w tym długo oczekiwanego powrotu FESPA Africa. Cieszymy się, że ponownie wprowadzamy innowacje, uruchamiając trzy nowe ukierunkowane wydarzenia, które otwierają nowe możliwości dla firm – komentuje Neil Felton, dyrektor generalny FESPA.

Po przełomie lat 2020 i 2021 entuzjastyczna reakcja rynku na powrót naszych wydarzeń potwierdziła wartość nawiązywania prawdziwych, osobistych kontaktów oraz potrzebę zobaczenia, dotknięcia i testowania podczas dokonywania inwestycji technologicznych. Jesteśmy przekonani, że rok 2023 utrzyma ten trend. Nie możemy się doczekać, aby przez cały rok dzielić się z naszą społecznością nowymi perspektywami na druk specjalistyczny i komunikację wizualną.

Organizatorzy ogłosili również dalsze plany wydarzeń i poinformowali, że targi FESPA Global Print Expo, European Sign Expo, Personalisation Experience oraz Sportswear Pro odbędą się w dniach 19-22 marca 2024 r. w RAI Exhibition Centre w Amsterdamie w Niderlandach.

Opracowano na podstawie informacji FESPA