FESPA GLOBAL PRINT EXPO jednak w 2021
3 lip 2020 09:19

Kolejny organizator targów, które miały odbyć się jesienią, ogłasza przesunięcie wystawy na przyszły rok. FESPA Global Print Expo nie odbędzie się  w październiku 2020 r. w Madrycie ze względu na ciągłe zagrożenia dla zdrowia publicznego i zakłócenia w działalności gospodarczej spowodowane globalną pandemią COVID-19.

Kolejna flagowa międzynarodowa impreza FESPA odbędzie się w Centrum Wystawowym RAI w Amsterdamie, w Holandii, w dniach 9-12 marca 2021 r., a towarzyszyć jej będą European Sign Expo i Sportswear Pro.

Dyrektor generalny FESPA, Neil Felton, wyjaśnia: „W marcu 2020 roku podjęliśmy decyzję o opóźnieniu globalnych targów FESPA Global Print Expo o sześć miesięcy w obliczu postępującej pandemii i jej skutków dla naszych wystawców oraz odwiedzających. Od tego czasu rozwój COVID-19 jest dynamiczny i nieprzewidywalny. Podczas gdy wiele regionów stopniowo wychodzi z zamknięcia, w tym momencie nie możemy być pewni, czy będziemy w stanie sprostać oczekiwaniom wystawców i zwiedzających w związku z imprezą FESPA, jeśli uda nam się ją zrealizować w październiku tego roku. Początek marca 2021 r. to dobra alternatywa, dająca naszym wystawcom i zwiedzającym czas na odzyskanie sił, a nam czas na pełne przygotowanie się do wszelkich nowych wymogów operacyjnych. Informacje zwrotne otrzymane od branży wskazują, że w obliczu poważnych wyzwań handlowych w 2020 r. nasza społeczność powita w marcu 2021 r. targi FESPA Global Print Expo jako ważną platformę ożywienia gospodarczego na początku przyszłego roku.”

Amsterdam jest popularnym i sprawdzonym miastem docelowym dla imprez FESPA, które gościło udane targi w latach 2006, 2009 i 2016. Jego dostępność drogowa, lotnicza i kolejowa z tak wielu obszarów północnej i środkowej Europy będzie w tym czasie dodatkowym atutem dla wielu zwiedzających.

Nowa edycja targów FESPA Global Print Expo w marcu 2021 roku zastąpi pierwotnie zaplanowaną na 2021 rok imprezę w Monachium w Niemczech. FESPA powróci do Monachium w 2022 roku.

Opracowano na podstawie informacji FESPA