Etykieta bez etykiety
4 wrz 2019 11:13

Jak informują przedstawiciele Memjet, holenderski partner firmy - OPM Europa BV umiejętnie łączy robotykę i technologię Memjet VersaPass w ramach urządzenia LabelSaver, przeznaczonego do druku bezpośredniego na obiektach. LabelSaver integruje swój własny system z mechanizmem drukującym Trojan Label firmy Memjet tworząc drukarkę, która oferuje możliwość kolorowego nadruku bezpośrednio na różnych przedmiotach, w tym metalowych puszkach, plastikowych pojemnikach i butelkach, eliminując etykiety.

W ostatnich latach rozpowszechnienie kodów SKU i wzrost zapotrzebowania na etykiety skłoniły mniejszych producentów do poszukiwania bardziej ekonomicznych sposobów znakowania swoich produktów. Dursun Acun, założyciel i odpowiedzialny za rynek europejski dyrektor sprzedaży w OPM Europa, postanowił znaleźć rozwiązanie tego problemu. W tym celu opracował technologię umożliwiającą produkcję bezetykietową, która poprawia szybkość, redukuje koszty i ogranicza negatywny wpływ procesu drukowania na środowisko. 

Gdy Dursun Acun opracowywał technologię robotyczną, potrzebował rozwiązania, które mogłoby zasilić urządzenie i wesprzeć jego parametry w zakresie wydajności, oszczędności i lepszego wpływu na środowisko. Po rozważeniu kilku możliwości Acun zdecydował się na współpracę z Trojan Label wprowadzając do swojego pomysłu technologię drukowania VersaPass firmy Memjet. Jak się wkrótce okazało, połączenie innowacji, szybkości, prostoty i przystępności cenowej produktu Memjet sprawiło, że był to właściwy wybór.

„VersaPass w sposób unikalny łączy funkcje potrzebne do zrealizowania mojej wizji prawdziwego drukowania bez etykiet” - powiedział Acun i dodał: „VersaPass może produkować czterokolorowe, wysokiej jakości wydruki korzystając z jednej głowicy drukującej. Używane do produkcji atramenty na bazie wody sprawiają, że rozwiązanie znajduje zastosowanie w większości środowisk, w tym także w przemyśle spożywczym, co jest dla nas szczególnie ważne w kontekście ekspansji rynkowej.” 

Modułowość VersaPass pozwoliła na szybką i ekonomiczną komercjalizację drukarki robotycznej. „Modułowość technologii VersaPass w połączeniu z obsługą Trojan Label oznacza, że ​​mogę zaoszczędzić pieniądze na kosztach inżynierii i zaoferować urządzenie w bardziej przystępnej cenie” – komentuje Acun. 

LabelSaver drukuje wysokiej jakości kolory bezpośrednio na różnych obiektach, w tym puszkach i plastikowych pojemnikach, z wydajnością 500 sztuk na godzinę przy zadruku w pełnym kolorze.

Starszy wiceprezes Memjet, Russell Boa, powiedział: „LabelSaver dał nam wgląd w przyszłość procesu drukowania etykiet. Ta drukarka pokazuje, jak robotyka i odpowiednia technologia drukowania mogą ze sobą współpracować, aby poprawić wydajność operacyjną i lepiej reagować na potrzeby klientów. Przewidujemy przyszłość, która daje producentom zupełnie nowy sposób podejścia do etykiet. ”

Opracowano na podstawie informacji firmy Memjet