Epson otwiera muzeum w Suwie
15 lip 2022 06:00

Obchodząca w tym roku 80-lecie istnienia firma Seiko Epson Corporation otworzyła w swojej japońskiej centrali w Suwa, w prefekturze Nagano, muzeum poświęcone swojej historii.

Placówka składa się z dwóch części: odnowionego Muzeum Monozukuri i całkiem nowej Izbie Pamięci. Odwiedzający będą mogli poznać rozwój firmy Epson i zobaczyć jej dawne produkty. Izba Pamięci znajduje się w budynku, który dawniej był budynkiem administracji. Jego budowę ukończono w październiku 1945 roku. Od dziś ten zabytkowy budynek, który przeszedł niedawno renowację, jest dostępny dla zwiedzających.

W maju 1942 została założona firma Daiwa Kogyo, Ltd. - poprzedniczka Epson. W ciągu kolejnych ośmiu dekad firma ewoluowała, w DNA marki nieustanie mając innowacje. Głównym motorem rozwoju firmy było udoskonalenie mikroinżynierii i procesów precyzyjnego wytwarzania, początkowo rozwijanych na potrzeby produkcji zegarków i ich wdrażanie w innych obszarach działalności.

Po odnowieniu oryginalnego budynku administracyjnego z początkowego okresu istnienia, otwarto go na nowo jako Izbę Pamięci, w której zwiedzający będą mogli cofnąc się w czasie i poznać historię produktów z minionej epoki.
Wystawy w Izbie Pamięci dotyczą okresu do lat 70-tych XX wieku, czyli czasów, gdy budynek był użytkowany. Od technologii i rozwiązań stosowanych w zegarkach mechanicznych, poprzez pierwszy na świecie kwarcowy zegarek, po kompaktową drukarkę cyfrową EP-101, od której pochodzi nazwa marki Epson – zwiedzający otrzymają pełna retrospekcję wydajnych, kompaktowych i precyzyjnych technologii rozwijanych przez Epson od początku istnienia firmy.

Goście Muzeum Epson w Suwa mogą zwiedzić zarówno Muzeum Monozukuri, jak i Izbę pamięci firmy. Jednocześnie powstała specjalna stronę internetową, poświęcona 80-leciu firmy, na której będzie można śledzić jej filozofię i historię od momentu założenia: https://80th.epson.com/en
Przez ostatnie osiem dekad Epson niestrudzenie stawiał sobie nowe wyzwania i rozwijał kreatywność. Firma angażuje się w rozwiązywanie problemów społecznych poprzez dążenie do zrównoważonego rozwoju i wspieranie społeczności lokalnych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson