EPSON na RemaDays
22 lut 2019 10:20

Uczestnictwo w największych w Europie Środkowej targach reklamy i poligrafii dowodzi, że marketing poszukując oszczędności i stawia na wykorzystanie coraz szerszej palety nośników komunikacji .

Za nami  - po raz kolejny zorganizowane w Centrum Targowym Nadarzyn. W gronie ponad 800 wystawców piętnastej edycji targów Reklamy i Poligrafii RemaDays nie mogło zabraknąć firmy Epson, która zaprezentowała szeroką gamę urządzeń dla odbiorców związanych z poligrafią, reklamą oraz branżą tekstylną.

To właśnie druk na tekstyliach był istotnym wyróżnikiem tegorocznej obecności Epson na targach. Dużym zainteresowaniem gości cieszyły się prezentowane w czasie pracy drukarki: sublimacyjna SureColor SC-F9300 o szerokości zadruku 64-cale oraz znacznie mniejsza SC-F2100. Ten drugi model pozwala nanosić grafikę bezpośrednio na gotowe ubrania czy torby. Zaletą obu modeli jest wysoka jakość druku cyfrowego dzięki zastosowaniu głowic Micro Piezo. Pozwala to na tanie i szybkie realizowanie na dowolnych tekstyliach, nawet bardzo zaawansowanych  projektów przy zachowaniu wysokiej jakości.

Stanowisko Epson na Rema było też pierwszą w Polsce okazją do zapoznania się z efektami pracy powstałej we współpracy z firmą Robustelli drukarki DTF Monna Lisa Evo Tre. Choć z racji potężnych gabarytów samo urządzenie nie pojawiło się w Nadarzynie, to cykliczne prezentacje filmów mu poświęconych, a przede wszystkim ekspozycja próbek produkcyjnych na różnorodnych nośnikach (bawełna, len, jedwab, poliestry, etc.), przekonująco potwierdzały jego ogromne możliwości. Monna Lisa, jako jedna drukarka cyfrowa jest w stanie skutecznie zastąpić produkcyjne maszyny rotacyjne  wykorzystujące analogowa technologię znacznie skracając czas  produkcji , minimalne nakłady i zapewniając wysokiej jakości efekty.

„Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach obraz jest najskuteczniejszym sposobem komunikacji, dlatego tak ważne, by materiały marketingowe charakteryzowały się najwyższą możliwą jakością. Obserwujemy dywersyfikację nośników oznakowań i komunikatów reklamowych, z roku na rok coraz większy udział w nim mają tekstylia. Dlatego intensywnie rozwijamy dedykowane do nich portfolio drukarek atramentowych – od stosunkowo niewielkiej SC-F2100 do druku DTG poprzez rozwiązania sublimacyjne, aż po zastępującą tradycyjną linie produkcyjną DTF, uniwersalną  Monna Lisa Evo Tre. Ze wszystkimi można było zapoznać się na naszym stoisku” – powiedział Tomasz Kuciński, Senior Account Manager – LFP z Epson. „Samo wydarzenie było także doskonałą okazją, żeby przekonać się na własne oczy, że urządzenia Epson gwarantują świetną jakość wydruków przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów. Cieszyć może również frekwencja – stanowisko Epson przez cały czas trwania targów było miejscem intensywnych odwiedzin partnerów, obecnych, jak i przyszłych klientów zainteresowanych rozwiązaniami druku atramentowego oferowanymi przez Epson”

Profesjonalny druk fotograficzny LFP reprezentowały podczas imprezy urządzenia z serii SureColor-P, w tym SC-P10000, wyposażona w zestaw 10 kolorowych tuszów UltraChrome Pro oraz SC-P7000 ze Spectroprooferem, który w czasie rzeczywistym zapewnia dokładny pomiar kolorów, gwarantując ich identyczne odwzorowanie. O klasie oraz niezawodności tych urządzeń można było przekonać się obserwując na bieżąco produkcję wydruków wielkoformatowych. Warto podkreślić, że oprócz plików demonstracyjnych podczas RemaDays z użyciem SC-P7000, z myślą o nadchodzącej wystawie drukowana była seria prac czołowego polskiego fotografa architektury – Tomasza Kuczyńskiego.

Istotnym uzupełnieniem oferty dla marketingu i druku oznakowań na naszym stoisku były też nowe modele z rodziny SC-T5400 i SC-T5100 oraz wielkoformatowe urządzenie MFP SC-T7200 MFP adresowane dla pracowni projektowych i architektonicznych do zastosowań CAD/GIS. Z kolei ostatnie słowo w dziedzinie druku biurowego reprezentował model Epson Enterprise – bezkonkurencyjna drukarka atramentowa dla biznesu o szybkości wydruku dwustronnego 100 stron na minutę. Poza szybkością charakteryzuje ją także niezwykła wydajność – do 100 tys. stron na jednym zasileniu w atrament.

Opracowano na podstawie informacji firmy EPSON