Epson na Festiwalu Marketingu i Druku
16 wrz 2021 06:00

W dniach 15-16 września br. w halach EXPO XXI w Warszawie obędzie się kolejna edycja imprezy FestiwalDruku.pl – jednego z największych w Polsce wydarzeń wystawienniczych branży druku reklamowego. Na evencie nie mogło zabraknąć firmy Epson, która zaprezentuje swoje najnowsze urządzenia.

Festiwal Druku.pl będzie świetną okazją, żeby zapoznać się z szerokim portfolio firmy Epson. Wśród urządzeń LFP, które będą dostępne na stoisku, zobaczyć będzie można m.in. drukarkę SC- F2100 służącą do nadruku na tekstyliach oraz obejrzeć i przetestować drukarkę z serii SC-R5010 - nagrodzoną Złotym Medalem Festiwalu Marketingu i Druku w 2021 roku.

Dla zainteresowanych dostępnych będzie wiele urządzeń drukujących do znakowania odzieży (sublimacja, DTG, ekosolwent), w tym takie modele jak SC-V7000, czyli pierwsza drukarka wielkoformatowa LED UV, która umożliwia twórcom oznakowań i ekspozycji poszerzenie portfolio produktów. Model stworzono do drukowania przyciągających wzrok oznakowań wewnętrznych i zewnętrznych, ekspozycji okiennych, paneli reklamowych, opakowań, materiałów promocyjnych i produktów dekoracyjnych.

Na stoisku Epson Polska będzie też można poznać m.in. takie urządzenia jak Epson SC-F9400, czyli 64-calowa drukarka sublimacyjna przeznaczona do szybkiego wysokonakładowego drukowania na odzieży, tkaninach, miękkich szyldach i innych materiałach promocyjnych. Z kolei Epson SC-F2100 to drukarka, która powstała z myślą o małych i średnich firmach oferujących usługi związane z drukiem na odzieży. Drukarka umożliwia tworzenie odbitek na T-shirtach, bluzach czy torbach reklamowych o najwyższej jakości. W porównaniu do poprzedniego modelu SC-F2100 dzięki trybom szybkiego uruchamiania pozwala na szybsze drukowanie, z kolei udoskonalenia rastrowania zapewniają jeszcze płynniejszą reprodukcję zdjęć i szerszą paletę barw.
Drukarka jest wyposażona w głowicę drukującą PrecisionCore TFP, która zapewnia najwyższą precyzję wydruku. W celu maksymalnego zredukowania czynności związanych z jej konserwacją SC-F2100 posiada tryb automatycznej konserwacji z osobnym wkładem. Co więcej, pochłaniacz kurzu zapobiega osadzaniu się brudu i kurzu. Do każdego urządzenia dołączane jest bezpłatne oprogramowanie Garment Creator, które umożliwia dodawanie tekstu oraz zdjęć, a także tworzenie indywidualnych ustawień ich korekty.

Nagrodzona seria drukarek EPSON SureColorSC-R5010 do druku ekologicznymi atramentami żywicznymi rozszerza asortyment drukarek wielkoformatowych firmy Epson. Technologia oparta o  atramenty na bazie wody, o niskiej emisyjności LZO, umożliwiająca zastosowania wydruków we wrażliwych środowiskach zapewnia drukowanie na różnych materiałach w  ekologiczny i  trwały sposób. Dzięki zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom, takim jak żywiczny atrament na bazie wody UltraChrome RS, trwałe i precyzyjne głowice drukujące PrecisionCore Micro TFP z trzema technologiami do obrazowania PrecisionDot, uzyskujemy wyraziste kolory obrazu o zmniejszonej ziarnistości i nierówności, zapewniając wysoką jakość i trwałość druku. Nowy Epson na atrament żywiczny daje możliwość realizacji zamówień na różnych typach nośników, tj.: tapetach, obrazach typu canvas, tekstyliach, banerach ściennych, oraz plakatów, folii i klisz, a także tekstyliów – przy zachowaniu najwyższych standardów jakości i  ochrony środowiska. 6-kolorowy zestaw atramentów UltraChrome RS to bezzapachowe, wodne tusze żywiczne, gwarantujące bezpieczeństwo stosowania we wrażliwym środowisku.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson