Zortrax dziękuje Prezydentowi na Kongresie 590
17 Nov 2017 14:37

Podczas kongresu 590, Andrzej Duda - Prezydent Rzeczypospolitej, przyjął osobiste podziękowania od Zortrax SA za wsparcie udzielane polskim przedsiębiorcom. Ubiegłoroczny laureat Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP - Startup_PL pochwalił się Prezydentowi faktem, że w swojej kategorii drukarka 3D Zortrax M200 już zdobyła pozycję numer 2 pod względem udziałów w sprzedaży w Europie. 

Z powodzeniem walczy też o kolejne rynki na świecie. To dowód na to, że hasło i myśl przewodnia  Kongresu 590 „Uwolnijmy polski potencjał” działa, a Polska może być nie tylko importerem, ale przede wszystkim eksporterem nowoczesnych technologii.

Panie Prezydencie, w zeszłym roku z Pana rąk przyjęliśmy Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Startup_PL. W tym roku mogę potwierdzić, że dobrze wykorzystaliśmy szansę, jaką stworzył rynek, ale także wsparcie, które Pan nam udzielił – powiedział Mariusz Babula, Head of IR Zortrax S.A. wręczając Prezydentowi w podziękowaniu flagową drukarkę 3D firmy, czyli Zortrax M200. –  Zortrax to dowód na to, że polska myśl technologiczna może z powodzeniem konkurować na rynku innowacji, a Polska jako kraj może być eksporterem technologii, a nie tylko jej importerem. Kongres 590 odbywa się już po raz drugi i jestem przekonany, że jest to wydarzenie ważne i potrzebne. Nasza firma jest tego najlepszym przykładem.  

Zortrax to firma, która w bardzo krótkim czasie rozwinęła do poziomu czołowej, na światowych rynkach, marki w tej branży. Dziś jej klientami są firmy z całego świata. Wśród nich jest m.in. firma Bosch. Przedstawiciele koncernu deklarują, że zastosowanie drukarek 3D Zortrax M200 w zakładach we francuskim Mondeville pozwoliło im nie tylko udoskonalić wiele technicznych procesów produkcyjnych, ale też w zaledwie kilka miesięcy zaoszczędzić ponad 100 tysięcy euro.

Według wielu raportów druk 3D to jedna z najszybciej rozwijających się branży na świecie. Aktualnie doceniają ją przede wszystkim branże inżynieryjne i projektanci, bo pozwala na szybkie i łatwe stworzenie prototypów różnego rodzaju przedmiotów i urządzeń, a następnie równie łatwą ich modyfikację tak, by prototyp spełnił wszystkie pokładane w nim oczekiwania. Szczególnie liczne zastosowania druk 3D znalazł też w branży produkcyjnej, gdzie służy do wytwarzania ad hoc gotowych elementów czy części zamiennych. Druk 3D wykorzystywany jest w branży lotniczej, motoryzacyjnej, medycznej, architektonicznej czy w edukacji. Granicę zastosowań technologii druku 3D wyznacza de facto ludzka wyobraźnia.

Warto wspomnieć, że równolegle do Kongresu 590 Zortrax uczestniczył w prestiżowych targach Formnext we Frankfurcie nad Menem (14-17.11.2017). Na tym wydarzeniu Zortrax zaprezentował trzy nowe materiały do druku 3D (Z-ULTRAT Plus, Z-SEMIFLEX, Z-SUPPORT Plus), co potwierdza, że spółka nie osiadła na laurach przyznanych jej w zeszłym roku przez Prezydenta.  

Opracowano na podstawie informacji z firmy Zortrax.

 

 

error: Alert: Treść jest chroniona.