EFI wprowadza innowacje w druku produkcyjnym
18 paź 2021 06:00

Firma Electronics For Imaging, Inc. robi kolejny krok w zakresie cyfrowego rozwiązania serwerowego typu front-end (DFE) przeznaczonego do druku cyfrowego wprowadzając nową platformę EFI Fiery FS500 Pro.

Fiery FS500 Pro ma pomóc dostawcom druku sprostać wyzwaniom związanym z krótszymi seriami, krótszym czasem realizacji, mniej doświadczonym personelem, zwiększonymi standardami bezpieczeństwa i potrzebą obniżenia kosztów. Nowa platforma Fiery DFE wprowadza innowacje do szerokiej gamy najnowocześniejszych maszyn cyfrowych przeznaczonych do druku biurowego, komercyjnego, opakowań i tekstyliów.

Ponieważ branża zaczyna wychodzić z kryzysu, firmy poligraficzne we wszystkich segmentach chcą inwestować w rozwiązania zwiększające ich wydajność, redukujące ilość odpadów i skracające czas cyklu — powiedział John Henze, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w EFI Fiery i dodał: To jest dokładnie to, co oferuje nowa platforma Fiery dzięki ulepszeniom, które przenoszą firmy poligraficzne na nowy poziom wydajności produkcji, dokładności kolorów i potencjalnych zysków. Cieszymy się, że nasi partnerzy OEM wdrażają tę nową platformę wraz z następną generacją swoich cyfrowych urządzeń.

Platforma Fiery FS500 Pro obejmuje pięć kluczowych obszarów innowacji:

  • Szybsze przetwarzanie zadań. Dostawcy druku odniosą korzyści z szybszego czasu przetwarzania zadań i do 40 proc. szybszego czasu uruchamiania aplikacji, co pozwoli na wykonanie większej liczby zadań podczas jednej zmiany. Na przykład dzięki nowej platformie sprzętowo-programowej Fiery FS500 Pro 100-stronicowa fotoksiążka z bogatą grafiką jest produkowana o 36 proc. szybciej w porównaniu z poprzednimi platformami Fiery.
  • Szybszy czas realizacji krótkich serii. Zaawansowane funkcje Fiery przyspieszają administrację i produkcję zadań drukowania w szybko rozwijających się drukarniach. Nowa funkcja szacowania czasu pomaga lepiej planować operacje i zasoby produkcyjne w celu uzyskania bardziej opłacalnej działalności.

Fiery JobExpert, teraz dostępny dla wszystkich serwerów Fiery, pozwala zaoszczędzić cenne minuty produkcji od czasu konfiguracji zadania, automatycznie wybierając odpowiednie ustawienia kolorów i obrazowania. Ta unikalna funkcja jest przykładem dodawania inteligencji do cyfrowego interfejsu użytkownika. Korzyść jest szczególnie widoczna w porównaniu z interfejsami DFE OEM, które wymagają od użytkowników znajomości licznych ustawień w celu prawidłowego wykonania zadań.

  • Jakościowy druk, mniej odpadów. Fiery FS500 Pro posiada więcej dostępnych narzędzi do wykrywania potencjalnych błędów w plikach, co skraca czas produkcji i redukuje zużycie materiałów. Zewnętrzne serwery FS500 Pro są teraz standardowo wyposażone w funkcję Fiery Preflight, która zapewnia podstawowe testy wstępne, ważne w przypadku problemów takich jak brakujące kolory lub obrazy o niskiej rozdzielczości. Fiery Preflight Pro weryfikuje zgodność plików ze standardami i specyfikacjami branżowymi takimi jak PDF/X, PDF/VT, PDF 2.0 lub GWG (Ghent Workgroup). Wizualny raport Preflight Pro ułatwia wyszukiwanie błędów w plikach, skracając czas drukowania.
  • Dokładniejsze kolory marki. Nowe rozwiązanie Fiery TrueBrand dla użytkowników korporacyjnych ułatwia zapewnienie dokładnego drukowania kolorów firmowych z programu Microsoft Word lub PowerPoint. W środowiskach produkcyjnych nowa wersja Fiery Spot Pro przyspiesza przygotowanie podłoży, optymalizując jednocześnie wszystkie kolory dodatkowe w celu uzyskania najdokładniejszego odwzorowania kolorów firmowych.
  • Zaawansowana ochrona. Fiery FS500 Pro zapewnia nowe funkcje dla środowisk o wysokim poziomie bezpieczeństwa, oferując zgodność z wymaganiami bezpieczeństwa klientów i standardami branżowymi. Oprócz najnowszych aktualizacji zabezpieczeń serwery Fiery FS500 Pro zawierają dziennik audytu bezpieczeństwa, który można zintegrować z rozwiązaniami do zarządzania informacjami i zdarzeniami dotyczącymi bezpieczeństwa (SIEM) klienta, co pomaga wykrywać i rozwiązywać problemy związane z bezpieczeństwem.

FS500 Pro zapewnia szybkie i łatwe wdrażanie aplikacji w chmurze EFI IQ, łączących ludzi, procesy i urządzenia drukujące po to, by umożliwić firmom poligraficznym podejmowanie lepszych decyzji opartych na danych.

EFI wprowadzi DFE oparte na Fiery FS500 Pro z nowymi urządzeniami biurowymi i produkcyjnymi oraz maszynami wielu światowych producentów. Fiery FS500 jest również podstawą nowej generacji serwerów DFE, opracowanych z myślą o nowych, ultraszybkich, jednoprzebiegowych rozwiązaniach do druku atramentowego, które wchodzą obecnie na rynek.

Więcej informacji na temat drukowania przy użyciu rozwiązań DFE do kolorowego druku cyfrowego można znaleźć na stronie producenta.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI