EFI VUTEk Q5r i oprogramowanie Fiery Finishing z nagrodami
21 lut 2022 10:58

Firma Electronics For Imaging, Inc. (EFI) otrzymała dwie nagrody European Digital Press (EDP) przyznawane przez europejską prasę branżową. Nagrody EDP to prestiżowy program, który wyróżnia innowacyjne osiągnięcia w dziedzinie druku cyfrowego.

 

 

System drukujący z roli na rolę EFI VUTEk Q5r pokonał konkurencję w kategorii systemów druku wielkoformatowego dla urządzeń o szerokości powyżej 350 centymetrów. Jurorzy EDP wyróżnili też integrację oprogramowania EFI Fiery z finiszerami jako najlepsze rozwiązanie w kategorii narzędzi do automatyzacji oprogramowania.

Automatyzacja technologii roll-to-roll

EFI VUTEk Q5r jest najszybszym i najbardziej wydajnym systemem druku roll-to-roll w swojej klasie, który może pracować z prędkością do 672 metrów kwadratowych na godzinę. Maszyna o szerokości 5,2 m zapewnia kompletne rozwiązanie systemowe – od przesłania pliku do gotowego wydruku, z opcjami takimi jak: kontrola jakości w linii, rozcinanie i cięcie w linii, zbieranie rolek i taśm, autokalibracja, zautomatyzowane drukowanie z podświetleniem, automatyczny druk blokowy i wiele więcej.

Urządzenia z serii EFI VUTEk Q, które obejmują zarówno model Q5r, jak i model VUTEk Q3r o szerokości 3,5 metra, są dostępne w maksymalnie dziewięciu kolorach, w tym białym i przezroczystym i wyposażone w technologię EFI UltraDrop z 7-pikolitrowymi głowicami drukującymi. Korzyści z ich wykorzystania obejmują m.in. płynne cieniowanie, możliwość uzyskiwania rozmaitych gradientów i przejść, a także precyzyjne i wyraźne drukowanie tekstu o rozmiarze 3 punktów z rzeczywistą rozdzielczością do 1200 punktów na cal.

Jak podkreśla producent, użytkownicy systemów VUTEk Q5r na całym świecie mają pozytywne doświadczenia w zakresie zwiększania wydajności swojej produkcji dzięki automatyzacji oraz szybkości i wysokiej jakości druku atramentowego UV LED. Jeden z użytkowników, hiszpańska firma poligraficzna Mapubli z Walencji, wybrała rozwiązanie VUTEk Q5r, aby rozszerzyć je na nowe zastosowania, skrócić czas dostaw i stać się jeszcze bardziej konkurencyjną pod względem kosztów.

Niskie koszty produkcji dały nam dostęp do prac, których nie byliśmy w stanie wykonywać do tej pory. Ponadto możliwość jednoczesnego drukowania wielu rolek pozwala nam zaoszczędzić czas i zwiększyć wydajność – mówi dyrektor zarządzający Mapubli, José Monteagudo.

Szybkie, bezbłędne wykończenie

Integracja oprogramowania EFI Fiery z finiszerami, zwycięzca w kategorii EDP Awards za najlepsze narzędzie do automatyzacji oprogramowania, oferuje zaawansowane połączenie z krajarką/obcinarką/bigówkami in-line lub offline. Operatorzy mogą definiować zadania w oprogramowaniu Fiery, które następnie przekazuje informację o konfiguracji do sprzętu wykańczającego, eliminując punkty kontaktu operatora i błędy, które mogą wynikać z niezgodności poszczególnych urządzeń.

Integracja oprogramowania EFI Fiery z finiszerami jest oferowana w dwóch różnych produktach EFI Fiery: Fiery Impose i Fiery Finishing Designer. Dzięki Fiery Impose operatorzy mogą zaoszczędzić do 90 proc. czasu potrzebnego na konfigurację, automatyzując proces przygotowania zadań i eliminując ręczne wprowadzanie danych w trybie offline. Użytkownicy są w stanie szybko rozpoczynać nowe zamówienia, korzystając z istniejących szablonów impozycji ze znakami wykończenia dla typowych zadań takich jak produkcja wizytówek lub pocztówek. Niestandardowe układy impozycji są łatwe do tworzenia, a znaczniki wykończenia mogą być dodawane do treści zadania w aplikacji Fiery Impose.

EFI Fiery Finishing Designer zapewnia podgląd na żywo treści zadania, co umożliwia operatorom sprawne programowanie danych potrzebnych do wykończenia pracy. Oprogramowanie zawiera wbudowane parametry urządzeń wykańczających oraz ograniczenia trybu cięcia w swoim interfejsie, aby zapewnić zgodność bez marnowania czasu i eksperymentowania z podłożami. Operatorzy mogą używać podglądu do sprawdzenia, czy zadanie zostanie prawidłowo ukończone, w celu zwiększenia wydajności produkcji.

Nagrody EDP są przyznawane co roku przez EDP Association, organizację zrzeszającą 21 czołowych europejskich czasopism branżowych z branży poligraficznej. Stowarzyszenie ocenia najnowsze produkty i rozwiązania cyfrowe bądź takie, które można zintegrować z cyfrowym przepływem pracy, nagradzając najlepsze produkty w odpowiednich kategoriach.

Cieszymy się, że po raz kolejny zyskaliśmy uznanie cenionych jurorów EDP Awards, doceniających rozwój najnowocześniejszych technologii druku — powiedział Paul Cripps, regionalny wiceprezes ds. sprzedaży EFI i podsumował: Nagrody te nie tylko odzwierciedlają ciężką pracę, jaką nasze zespoły Inkjet Display Graphics i Fiery wkładają w tworzenie najlepszych w swojej klasie produktów do druku cyfrowego, ale także obrazują możliwości, które klienci mogą wykorzystać do napędzania rentownego wzrostu swoich firm.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI