Pierwsza europejska instalacja EFI VUTEK HS125 F4
5 lip 2018 09:14

W drukarni internetowej FLYERALARM w Würzburgu odbyła się pierwsza europejska instalacja hybrydowego, wielkoformatowego systemu EFI Vutek HS125 F4. Dzięki innowacyjnemu urządzeniu drukującemu z prędkością do 225 tablic /godz. drukarnia zyska większą elastyczność w odpowiadaniu na oczekiwania klientów.

FLYERLARM wykorzysta najnowszy system do jeszcze szybszej obsługi szerokiego grona klientów, zamawiających wielkoformatowe produkty reklamowe, POS i oznakowania. Dziennie drukarnia wysyła ok. 3 tys. pudeł z takimi produktami – są to głównie banery, roll-upy, display’e, markizy, oznakowania, produkty wystawiennicze, grafika pojazdowa, folie samoprzylepne itp., zamawiane przede wszystkim przez stronę internetową drukarni. Za sprawą nowej inwestycji produktywność drukarni w tym zakresie znacząco wzrośnie – nowy VUTEk HS125 F4 dzięki drukowi w 8 kolorach (2 x CMYK) osiąga wydajność do 225 tablic/godz.

Jak zapewnia Igor Zanovskiy, dyrektor zarządzający działu druku wielkoformatowego w drukarni FLYERALARM: „Niezwykła elastyczność maszyny w zakresie obsługiwanych podłoży pozwoli zaoferować naszym klientom nowe, jeszcze bardziej spersonalizowane produkty.”

Ważnym czynnikiem przy wyborze nowego urządzenia wielkoformatowego była także wysoka elastyczność związana m.in. z możliwością zadruku różnorodnych podłoży. W przyszłości drukarnia planuje oferować jeszcze bardziej zindywidualizowane produkty dla swoich klientów,  których 90 proc. wywodzi się z sektora B2B. „Nasz dział zamówień indywidualnych już dziś radzi sobie ze specjalnymi oczekiwaniami klientów, ale dzięki nowej maszynie EFI mamy możliwość rozszerzania portfolio i popularyzowania różnorodnych produktów indywidualnych w tym samym czasie – wyjaśnił Igor Zanovskiy. – Dodatkowym atutem urządzenia jest bardzo krótki czas przygotowania maszyny do pracy, dzięki czemu podłoża czy ustawienia druku mogą być zmieniane na bieżąco w ramach potrzeb. W ten sposób nasza firma może pozostać rentowna realizując nawet bardzo niskie nakłady czy wręcz indywidualne projekty.”

Działająca w 15 krajach w Europie drukarnia FLYERALARM powstała w 2002 roku, w tej chwili zatrudnia ponad 2 tys. osób, przy czym produkty w segmencie druku wielkoformatowego oferuje już od 10 lat. W pierwszy system EFI Vutek zainwestowała w 2012 roku – maszyna nadal wykorzystywana jest w codziennej produkcji.

„Fakt, że zainstalowaliśmy czwartą maszynę drukującą firmy EFI mówi sam za siebie. EFI postrzegamy jako silnego, niezawodnego partnera, który dobrze rozumie, co dla firm takich jak my jest najważniejsze” – podsumowuje Igor Zanovskiy.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI