EFI VUTEk h3 LED w Quarmby Colour
2 sie 2019 06:00

Firma Quarmby Colour zakupiła od EFI maszynę hybrydową VUTek h3, drukującą w trybie płaskim i roll-to-roll na mediach szerokoformatowych. Mieszcząca się w Leeds (Anglia) drukarnia Quarmby Colour zdecydowała się na instalację urządzenia produkcyjnego o szerokości 3,2 metra. Inwestycja ma na celu zwiększenie wydajności i poprawę jakości wydruków.

 „Szukaliśmy rozwiązania w celu osiągnięcia większej produktywności, aby zaspokoić potrzeby nowych klientów i sprostać dużemu obciążeniu pracą” - powiedział Damian Quarmby, dyrektor ds. kolorów w Quarmby i dodał: „Chcieliśmy także ulepszyć jakość druku. Nowy VUTEk h3 jest bardzo zaawansowany technologicznie - jakość druku jest niesamowita, szczególnie w przypadku drobnych szczegółów, przy czym cała maszyna pracuje z zaskakującą szybkością!”.

Doskonała jakość druku

Quarmby Colour stawia na doskonałą jakość kolorów, ponieważ jakości grafiki jest według przedstawicieli drukarni najważniejszą zmienną produkcyjną. Dlatego firma wybrała maszynę w konfiguracji ośmiokolorowej z kolorem białym.

„To nasze pierwsze urządzenie, które drukuje tekst zbyt mały, by go przeczytać, bez powiększenia” - wyjaśnił Quarmby i dodał: „Rozwiązanie świetnie nadaje się do małych naklejek, kodów kreskowych i etykiet maszynowych, ale prawdziwe uznanie zyskuje w drukowanych gradientach - wyjątkowa jakość nowego modelu VUTEk h3 pozwala nam drukować płynne przejścia z gradientem, zwłaszcza przy użyciu białego atramentu”.

Nieprzezroczysty biały atrament stwarza również więcej możliwości dla drukarni, która drukuje prace przeznaczone do oglądania z obu stron. „Wielowarstwowość jest wspaniała, ponieważ możemy teraz drukować prawdziwą grafikę dwustronną” - powiedział Quarmby i wyjaśnił: „Robimy inspirujące rzeczy z tkaninami do tylnej projekcji z podświetlanym logo klienta”.

Urządzenie EFI VUTEk h3 jest wyposażone w wysokiej klasy głowice drukujące w skali szarości, które mają minimalną wielkość kropli atramentu 7 pikolitrów i maksymalną rozdzielczość 1200 dpi. Drukarka drukuje do 74 arkuszy na godzinę, a napęd obsługuje arkusze i sztywne nośniki o grubości do 50,8 mm i masie 90,7 kg, podczas gdy ograniczenie wagowe podajnika wynosi 40 kg.

Maszyna umożliwia użytkownikom zwiększenie poziomu produkcji w miarę wzrostu zapotrzebowania. W ciągu jednego dnia model VUTek h3 może zostać rozbudowany do wersji h5, co w praktyce oznacza większą przepustowość. Dzięki takiemu ulepszeniu użytkownik zyskuje prędkość do 109 płyt/h i podnosi wydajność nawet o 47 proc. Drukarnia Quarmby już zdecydowała się na uaktualnienie do wersji h5.

Trwały związek

Quarmby Colour to rodzinne przedsiębiorstwo założone w 1994 r. i działające wówczas jako firma fotograficzna. Dziś zajmuje się drukiem wielkoformatowym, a oprócz branży poligraficznej jest też obecna na rynku wystawienniczym. W tym roku, dzięki nowej inwestycji, firma spodziewa się przychodów w wysokości 2 mln GBP.

 „Kiedy w 2005 roku zaczęliśmy wykorzystywać druk bezpośredni, VUTEk PV200/600 był pierwszą drukarką zapewniającą fotograficzną jakość i bogactwo kolorów, które chcieliśmy zaoferować naszym klientom” - powiedział Quarmby i dodał: „Z biegiem lat każdy nowy VUTEk, który EFI wprowadził na rynek, okazywał się udanym wyborem dla naszej firmy. Niezawodność wszystkich modeli drukarek na przestrzeni lat jest znakomita; kilka razy wymagaliśmy wsparcia serwisowego i nigdy się nie zawiedliśmy, dlatego po 14 latach wracamy do wypróbowanego dostawcy!”

Przygotowano na podstawie informacji z EFI