EFI Reggiani świętuje 75-lecie istnienia
7 cze 2021 10:02

W tym roku firma EFI Reggiani świętuje 75. rocznicę działalności na rynku druku tekstyliów. W ramach obchodów jubileuszu producent poinformował o planach wprowadzenia na rynek trzech nowych cyfrowych systemów druku na tekstyliach.

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firma EFI Reggiani stała się zaufanym partnerem w zakresie zintegrowanych, skalowalnych rozwiązań dla całego procesu tekstylnego – od obróbki przędzy po drukowanie i wykańczanie tkanin. EFI Reggiani od zawsze stawia swoich klientów na pierwszym miejscu, umożliwiając im odnoszenie sukcesów i stały rozwój firmy.

Tekstylia są w naszym DNA od samego początku istnienia - powiedziała wiceprezes i dyrektor generalny EFI Reggiani Adele Genoni i dodała: Zawsze myślimy o przechodzeniu na wyższy poziom, staramy się być o krok naprzód rozwijając zaawansowane technologicznie, wysokiej jakości i niezawodne produkty, a także oferując nowe rozwiązania dla przemysłu tekstylnego. Jesteśmy dumni z osiągnięcia kolejnego kamienia milowego w zakresie innowacji.

Cieszymy się również, że możemy być częścią sukcesu tak wielu światowych producentów tekstyliów i marek odzieżowych w ciągu ostatnich siedmiu dekad. Mamy bardzo bliskie relacje z naszymi klientami, a współpraca pozwala nam rozwijać kolejne przełomowe technologie. Trzy nowe systemy druku, które wprowadzimy na rynek w tym roku, odzwierciedlają nasze doświadczenie w zakresie rozwiązań, które sprawiły, że dostarczane przez nas technologie stały się wzorcem wydajności i jakości od czasu stworzenia pierwszej maszyny tekstylnej Reggiani w 1946 roku – dodała Genoni.

Przekształcamy przemysł tekstylny dzięki innowacjom

Starając się utrzymywać w czołówce technologii, EFI Reggiani dostarcza światowej klasy produkty oferujące wydłużony czas pracy bez przestojów, niezawodność, wysoką wydajność, jednolitość druku i dokładność, jednocześnie pomagając klientom wspierać zrównoważony rozwój ich działań.

Od stworzenia pierwszej tradycyjnej maszyny po najnowsze innowacje technologiczne, tradycja i zaangażowanie przyczyniły się do globalnej transformacji rynku tekstylnego. Rozwiązania EFI Reggiani są wykorzystywane w światowych centrach produkcji tekstyliów, ułatwiając rozpowszechnianie i lokalizację przemysłowej produkcji tekstyliów na nowych rynkach geograficznych.

75 lat historii

Reggiani Tessile, jeden z największych producentów tkanin we Włoszech stworzył firmę przemysłową, aby zaspokoić własne potrzeby w zakresie rozwoju maszyn. Znane wówczas jako Reggiani Macchine przedsiębiorstwo dynamicznie rozwinęło się w ciągu pięciu dekad dzięki stałym innowacjom produktowym i bliskim relacjom z klientami.

Firma Reggiani Macchine rozpoczęła nowy rozdział na początku XXI wieku, wprowadzając do oferty technologię druku cyfrowego. Następnie, w 2015 roku, Reggiani Macchine dołączyła do rodziny Electronics For Imaging.

Od tego czasu firma z siedzibą w Bergamo (Włochy) przyspieszyła swoją misję transformacji obrazowania analogowego w cyfrowe w segmencie tekstylnym. Portfolio produktów EFI Reggiani stale się rozszerza, począwszy od rotacyjnych i płaskich urządzeń drukarskich, przez cyfrowe maszyny wieloprzebiegowe, aż po najszybszy na świecie, wielokrotnie nagradzany, jednoprzebiegowy system cyfrowego druku atramentowego – EFI Reggiani BOLT, który został wprowadzony na rynek w 2018 roku. Przez ostatnie lata firma znacznie rozwinęła również swoją ofertę atramentów, stając się jednym z niewielu producentów pełnej gamy atramentów stosowanych w przemysłowej produkcji tekstyliów.

Po pierwsze sukces klienta

Dziś mocna pozycja EFI Reggiani jest wynikiem szeroko zakrojonych badań ukierunkowanych na poprawę wydajności i jakości, optymalizację procesu produkcji tekstyliów oraz zmniejszenie zużycia energii, wody i ogólnego wpływu na środowisko.

Pandemia sprawiła, że ​​rok 2020 był trudny dla wszystkich zaangażowanych w drukowanie tekstyliów. Jednak firma EFI Reggiani skorzystała z okazji, aby jeszcze bardziej wzmocnić działania badawczo-rozwojowe i zapewnić swoim klientom odpowiednie rozwiązania, gdy rynek wejdzie w fazę odbudowy.

Adele Genoni wierzy, że produktywność jest kluczem do każdego rozwiązania, które pomoże klientom odzyskać siły i rozwijać się po pandemii, a jedna z nowych premier firmy będzie w szczególności ukierunkowana na wykorzystanie rynkowej niszy.

Chcemy pomóc naszym klientom w ich cyfrowej transformacji – powiedziała i wyjaśniła: Jedna z naszych trzech nowych maszyn będzie skierowana do segmentu przemysłowego druku wieloprzebiegowego na tekstyliach. Nowe rozwiązanie będzie nie tylko najszybszym systemem wieloprzebiegowym, jaki kiedykolwiek opracowała firma EFI Reggiani, ale również spodziewamy się, że będzie najszybszym tego typu rozwiązaniem dostępnym obecnie na rynku.

W rozwijającym się podstawowym segmencie druku przemysłowego EFI Reggiani wzmacnia swoją ofertę rozwiązań wieloprzebiegowych, wprowadzając dwie nowe maszyny, które pomogą zaspokoić potrzeby klientów w zakresie produkcji. Rozwiązania, które EFI Reggiani wprowadzi na rynek w 2021 r., umożliwią nowym klientom postawienie pierwszych kroków w przemysłowym druku cyfrowym na tekstyliach. Nowe maszyny będą nie tylko łatwe w użyciu, ale, podobnie jak w przypadku wszystkich rozwiązań firmy, zapewnią klientom dostęp do najlepszych platform technologicznych i innowacji w zakresie cyfrowego druku przemysłowego o uznanej jakości i niezawodności, z których słynie EFI Reggiani.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI