EFI Reggiani otwiera nowy kampus
20 lip 2022 09:18

Firma EFI Reggiani działająca w branży przemysłowego druku na tekstyliach rozpoczęła budowę nowego kampusu z myślą o dalszym rozwoju. Zespół budynków o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych stanie we włoskim Comun Nuovo w prowincji Bergamo do połowy 2023 r.

EFI Reggiani zawsze pilnie pracuje nad rozwijaniem swojej oferty, myśli przyszłościowo i tworzy zaawansowane technologicznie, niezawodne rozwiązania tekstylne wysokiej jakości - powiedział starszy wiceprezes i dyrektor generalny EFI Reggiani Adele Genoni. Nowy kampus jest ważnym krokiem na naszej drodze i dowodem na silne zaangażowanie EFI w ciągły rozwój jednostki biznesowej zajmującej się tekstyliami. Nie tylko zapewni nam to więcej miejsca do dalszego rozwoju, ale dodatkowo będzie przyjaznym i zrównoważonym środowiskiem dla naszych pracowników.

Zrównoważony rozwój i dobre samopoczucie pracowników w centrum uwagi

Nowy obiekt został zaprojektowany z myślą o ekorozwoju i dobrym samopoczuciu pracowników. W tym celu zaplanowano instalację paneli słonecznych o mocy 400 kilowatów, które pokryją 60% całkowitego zapotrzebowania obiektu na energię. Ponadto budynki będą korzystały z doskonałej izolacji termicznej, która zapewni redukcję kosztów ogrzewania i chłodzenia. Liczne świetliki zapewnią lepsze oświetlenie naturalne i zmniejszą zużycie sztucznego światła.

W procesie projektowania priorytetowo potraktowano obszary zielone, które zajmują ok. 20% całej powierzchni terenu. Z myślą o stworzeniu bardziej przyjaznego środowiska pracy w kampusie znajdzie się również kantyna i sala gimnastyczna do użytku pracowników.

Centrum demonstracyjne w nowym obiekcie o powierzchni 3000 m2 będzie prawie dwukrotnie większe od obecnego centrum EFI Reggiani w Grassobbio we Włoszech, oferując najwyższej klasy zaawansowany technologicznie przegląd najnowocześniejszych maszyn drukujących EFI Reggiani, a także rozwiązań do obróbki wstępnej i końcowej firmy Mezzera i obróbki przędzy Jaeggli. W centrum demonstracyjnym będzie można również zapoznać się z niedawno nabytym przez EFI Reggiani portfolio rozwiązań z zakresu oprogramowania Inèdit do przetwarzania obrazów rastrowych (RIP) i oprogramowaniem do zarządzania przepływem prac.

Przekształcanie przemysłu tekstylnego poprzez innowacje w zakresie ekologii

EFI Reggiani – w okresie od wprowadzenia na rynek pierwszej drukarki analogowej po najnowsze rozwiązania cyfrowe – zyskała wiedzę i doświadczenie, które przyczyniły się do transformacji przemysłu tekstylnego na całym świecie. Angażując się w pełni w dostarczanie „zielonych innowacji”, EFI Reggiani osiągnęła swoją obecną wiodącą pozycję wskutek szeroko zakrojonych badań ukierunkowanych na poprawę produktywności, jakości i zrównoważonego rozwoju u klientów. Bazująca na ponad 75-letnim dziedzictwie firma skupia się na optymalizacji procesu produkcji tekstyliów – a także na zmniejszeniu zużycia energii, wody i ogólnego wpływu na środowisko - w celu zapewnienia klientom rozwoju biznesu i wzrostu rentowności.

Z biegiem lat portfolio produktów EFI Reggiani stale się poszerzało, począwszy od rotacyjnych i płaskich maszyn drukujących, poprzez skanujące/wieloprzebiegowe drukarki cyfrowe, aż po najszybszą na świecie cyfrową maszynę do druku na tekstyliach - wielokrotnie nagradzane jednoprzebiegowe urządzenie EFI Reggiani BOLT, które pracuje z prędkością 90 m/min. Oprócz wymienionych do wiodących w swej klasie rozwiązań firmowych należy najszybsza na świecie skanującą drukarka do tekstyliów - model EFI Reggiani HYPER, który może drukować z maksymalną prędkością do 20 m/min.

Znana z wysokiej jakości, elastyczności i niezawodności, EFI Reggiani jest również innowatorem w dziedzinie atramentów - uznanym liderem jako jedna z nielicznych firm produkujących pełną gamę atramentów stosowanych w przemysłowej produkcji tekstyliów.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI Reggiani