EFI Reggiani na ITMA
14 cze 2023 06:00

Na trwających obecnie w Mediolanie targach ITMA firma EFI Reggiani prezentuje innowacyjne rozwiązania do druku na tekstyliach. Systemy tego producenta zapewniają zrównoważony rozwój i płynne przejście na technologię cyfrową w masowym druku na żądanie.

W tym roku na stoisku targowym EFI Reggiani przedstawia zalety swoich rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju i cyfrowego przepływu pracy. Producent oferuje między innymi: innowacyjną linię maszyn drukujących Reggiani ecoTERRA; superszybkie rozwiązania EFI Reggiani HYPER i Reggiani BOLT XS do druku bezpośredniego na tkaninie oraz rozwiązania EFI Inèdit.

EFI Reggiani ecoTERRA to kompleksowy system druku pigmentowego, który nie wymaga dodatkowego wyposażenia do obróbki wstępnej i końcowej. Dzięki znacznemu zmniejszeniu zużycia wody, energii i chemikaliów w całym procesie klienci mogą teraz uzyskać prawdziwie zrównoważony system drukujący bezpośrednio na tkaninach. Po raz pierwszy na targach ITMA firma EFI Reggiani prezentuje pełną gamę czterech modeli ecoTERRA, w tym maszyn o szerokości druku 340, pracujących z prędkością od 150 do 600 m2/h.

Atramenty pigmentowe na bazie wody Reggiani ecoTERRA zapewniają wysoką odporność, ostrość szczegółów zadruku i wyjątkową trwałość wzoru. Co ważne, przedłużają też żywotność głowicy drukującej przy obniżonych kosztach jej konserwacji. Dzięki ulepszonej polimeryzacji i zamontowanej jednostce wykańczającej zadrukowana na maszynie EFI Reggiani ecoTERRA tkanina charakteryzuje się lepszymi wrażeniami dotykowymi i staje się wyraźnie bardziej miękka.

Oprócz zrównoważonej oferty produktów EFI Reggiani, firma demonstruje również korzyści w zakresie produktywności i wydajności oferując portfolio szybkich i wydajnych cyfrowych maszyn drukujących. Goście stoiska dowiedzą się, w jaki sposób przy użyciu maszyn EFI Reggiani HYPER oraz jednoprzebiegowego systemu drukującego EFI Reggiani BOLT XS nowej generacji możliwa jest transformacja masowej produkcji na szybki, jakościowy, cyfrowy druk na żądanie.

Błyskawiczny druk na tekstyliach

EFI Reggiani HYPER to jedna z najszybszych cyfrowych maszyn drukujących na tekstyliach. Dostępna w modelach o szerokości 1,8; 2,4 lub 3,4 metra Reggiani HYPER zapewnia dobrą jakość druku i wysoką wydajność. Wyposażona w 72 głowice drukujące i opcję recyrkulacji atramentu może drukować w dwóch przejściach z jakością produkcyjną przy prędkości do 13 metrów bieżących na minutę na rolce o szerokości 1,5 metra. Korzystając z funkcji podwójnej rolki w modelu 3,4-metrowym, użytkownicy mogą osiągnąć prędkość do 20 metrów na minutę.

Nowa maszyna EFI Reggiani BOLT XS, drukująca z prędkością do 100 metrów bieżących na minutę, charakteryzuje się wydłużonym czasem pracy, niezawodnością, wysoką wydajnością, dokładnością drukowania i minimalnymi wymaganiami konserwacyjnymi.

Wyższy poziom wydajności

Odwiedzający stoisko będą mogli również zapoznać się z najnowszymi ulepszeniami cyfrowego oprogramowania do tekstyliów EFI Inèdit.

Inèdit, będący częścią EFI Reggiani, jest jednym z wiodących twórców procesorów RIP i powiązanego oprogramowania do cyfrowego druku przemysłowego na tekstyliach. Kompleksowy przepływ pracy EFI Reggiani z integracją Inèdit zwiększa produktywność i możliwości produkcyjne w przypadku operacji cyfrowego druku na tekstyliach, zapewniając jednocześnie maksymalne bezpieczeństwo projektów klientów między innymi dzięki dwupoziomowemu szyfrowaniu.

Goście stoiska targowego poznają także EFI Reggiani QUERY, przyjazne dla użytkownika, zaawansowane narzędzie do analizy danych. Aplikacja mierzy wydajność maszyny, śledzi rzeczywiste koszty oraz monitoruje zużycie wody i energii.

ITMA to największe targi druku na tekstyliach na świecie i jednocześnie doskonała scena do zaprezentowania wiodącego na rynku portfolio EFI Reggiani – od superszybkich urządzeń do cyfrowego druku na tekstyliach, przez kompleksowe rozwiązania w zakresie przepływu pracy, po najwyższej jakości atramenty wodne i nie tylko – powiedział Scott Schinlever, dyrektor operacyjny EFI i dodał: Jest to również doskonała okazja, aby potwierdzić nasze zaangażowanie w zrównoważony druk, zademonstrować innowacyjną linię maszyn pigmentowych ecoTERRA, nowy system drukujący BOLT XS oraz szereg ulepszeń, które przynoszą korzyści zarówno przedsiębiorcom, jak i planecie.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI Reggiani