EFI Reggiani na targach Innovate Textile & Apparel
8 paź 2020 14:12

EFI Reggiani, jeden z wiodących producentów najnowocześniejszych technologii i zrównoważonych rozwiązań dla przemysłu tekstylnego, weźmie udział w targach Innovate Textile & Apparel Virtual Trade Show. Organizatorem wydarzenia, które odbędzie się w dniach 15-30 października, jest World Textile Information Network (WTiN). Sieć WTiN zapewnia publikacje, dostarcza informacji i organizuje wydarzenia dla branży tekstylnej oraz przemysłu włókienniczego. Podobnie jak wiele imprez branżowych na całym świecie, których organizatorzy w trosce o zdrowie publiczne analizują zasadność spotkań stacjonarnych, targi  WTiN odbędą się tym razem w formule wirtualnej. 

Rozwiązania tekstylne EFI Reggiani, które zostaną zaprezentowane podczas tego wydarzenia, obejmą pełną gamę cyfrowych i analogowych urządzeń drukujących oraz linii do obróbki wstępnej i końcowej. Prezentowane będą wysokiej jakości atramenty do druku tekstylnego stosowane w zrównoważonych procesach bezpośredniego druku sublimacyjnego, a także ekologiczne rozwiązania do barwienia denimu.

Technologie tekstylne EFI Reggiani zmieniają sposób projektowania i produkcji wyrobów tekstylnych, wprowadzając zrównoważony rozwój środowiska do branży. Obecnie podstawą rozwoju technologii EFI Reggiani są zrównoważone rozwiązania oferowane pod hasłem „Innovation in Green”.

„Zrównoważony rozwój, nowe możliwości biznesowe związane z komunikacją wirtualną i inteligentne procesy to kluczowe cechy „nowej normy”, którą zajmujemy się w ramach portfolio rozwiązań EFI Reggiani” - powiedziała wiceprezes i dyrektor generalny EFI Reggiani, Adele Genoni i dodała: „W przypadku tekstyliów długotrwały ruch w kierunku bardziej zrównoważonych rozwiązań, które są produktywne i wydajne, przyspieszył z powodu COVID-19, stymulując wdrażanie technologii cyfrowych. Ekologia, nearshoring i reshoring, a także wzrost zakupów online będą wschodzącymi trendami, które znajdą odzwierciedlenie w druku cyfrowym oraz krótkich, ekologicznych procesach”.

Jedno z rozwiązań prezentowanych na imprezie WTiN, EFI Reggiani TERRA, przenosi zalety tradycyjnych technologii do druku cyfrowego. EFI Reggiani TERRA eliminuje potrzebę realizacji wielu procesów dzięki bardziej ekologicznej i wydajnej polimeryzacji, która ma miejsce, gdy zadrukowana tkanina przechodzi przez wbudowany moduł suszący. Rozwiązanie EFI Reggiani TERRA obejmuje różne modele urządzeń tworzących kompletną linię, która towarzyszy klientom w ich cyfrowej podróży zarówno przy realizacji niskonakładowych zleceń, jak i produkcji masowej.

Innym rozwiązaniem, które ma być zaprezentowane podczas październikowego wydarzenia, będzie system EFI Reggiani BOLT, jedno z najnowocześniejszych w branży jednoprzebiegowych urządzeń do druku tekstylnego nowej generacji. Reggiani BOLT oferuje wydłużony czas pracy i niezawodność, wysoką wydajność oraz wyjątkową dokładność druku. Urządzenie o szerokości 1,9 m, które w zeszłym miesiącu otrzymało nagrodę InterTech Technology Award 2020 przyznaną przez wiodące amerykańskie stowarzyszenie drukarskie PRINTING United Alliance, jest jedyną maszyną drukującą na tekstyliach, która może osiągnąć prędkość do 90 metrów na minutę.

W przypadku druku na podłożach poliestrowych EFI Reggiani oferuje rozwiązanie do sublimacji, które zapewnia wierne odwzorowanie kolorów. Użytkownicy czerpią korzyści z szybkiego czasu realizacji procesów, działając na rzecz zrównoważonego rozwoju dzięki redukcji odpadów papierowych. Rdzeniem procesu jest atrament sublimacyjny EFI Reggiani IRIS o podwójnym zastosowaniu, odpowiedni zarówno do papieru transferowego, jak i druku bezpośredniego na tkaninie.

EFI Mezzera DENIM - innowacja w renomowanej linii Mezzera zapewnia wykończenie w kolorze indygo, wykorzystując opatentowaną technologię Nitrogen Indigo w zrównoważonej produkcji dżinsów. Kluczowe zalety to między innymi redukcja zużycia chemikaliów nawet o 35-40 proc., intensywność koloru indygo wyższa o 6,5 proc. oraz lepsza trwałość koloru i jego głębsze odcienie.

Podczas targów przedstawiciele EFI Reggiani wezmą udział w spotkaniu „Clash of the Titans” 20 października, podczas którego liderzy branży będą rozmawiali o przyszłości druku inkjetowego.

Innowacje EFI Reggiani są wynikiem szeroko zakrojonych badań ukierunkowanych na poprawę wydajności i jakości, optymalizację procesu produkcji tekstyliów oraz zmniejszenie zużycia energii i wody. EFI Reggiani zapewnia użytkownikom szybkie, kompletne i zrównoważone rozwiązania w szerokim zakresie zastosowań tekstylnych.

Na podstawie informacji firmy EFI