EFI Reggiani BOLT nagrodzona
4 lis 2020 10:17

Jednoprzebiegowa cyfrowa maszyna do druku na tekstyliach EFI Reggiani BOLT otrzymała nagrodę InterTech Technology Award przyznaną przez amerykańskie stowarzyszenie PRINTING United Alliance.

Nagrody InterTech Technology Award są przyznawane za technologie, które według przewidywań będą miały poważny wpływ na przemysł poligraficzny. EFI Reggiani BOLT jest pierwszym rozwiązaniem przeznaczonym do druku na tekstyliach, które otrzymało nagrodę InterTech.

Dzięki nowoczesnej koncepcji głowicy drukującej i wysokowydajnemu systemowi dostarczania atramentu maszyna EFI Reggiani BOLT jest obecnie najszybszym na świecie systemem cyfrowego druku na tekstyliach. Zastosowanie głowic z systemem recyrkulacji w połączeniu z zaawansowanym systemem zasilania atramentem pozwala osiągnąć przepustowość do 90 metrów na minutę w rozdzielczości 600x600 dpi. BOLT oferuje wysokiej jakości obrazowanie przy objętości wyrzucanej kropli atramentu od 5 do 30 pikolitrów i najwyższą jakość druku w maksymalnej rozdzielczości 600x4800 dpi.

Według opinii producenta EFI Reggiani BOLT wyróżnia się na tle innych urządzeń, zapewniając producentom tekstyliów niezawodność, wysoką wydajność oraz jednolitość i dokładność drukowania. Solidna platforma przemysłowa zaprojektowana do pracy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu posiada innowacyjną, łatwą w utrzymaniu, szybko uruchamiającą się recyrkulacyjną głowicę drukującą, która zapewnia wysoką jakość druku i długi czas eksploatacji. Użytkownicy mogą obniżyć koszt w przeliczeniu na metr drukowanych cyfrowo tekstyliów, jednocześnie tworząc szerszą gamę wzorów. Maszyna może opcjonalnie zawierać jedną lub więcej analogowych stacji drukujących zintegrowanych z systemem cyfrowym w celu uzyskania efektów specjalnych.

„Jesteśmy dumni z otrzymania tej nagrody” - powiedziała wiceprezes EFI Reggiani i dyrektor generalny, Adele Genoni i dodała: „Nasza firma jest mocno zaangażowana w opracowywanie najnowocześniejszych technologii i zrównoważonych rozwiązań dla przemysłu tekstylnego, ponieważ wierzymy, że innowacje są kluczem do sukcesu klientów. Ta nagroda dodatkowo potwierdza nasze zaangażowanie w dostarczanie najlepszych możliwych rozwiązań i jest doskonałym źródłem motywacji dla zespołu”.

Do tej pory wykonano trzy instalacje: jedną we Włoszech i dwie w Pakistanie; kolejna instalacja, przygotowywana również w Pakistanie, jest w trakcie finalizacji. W pierwszym roku działalności systemy BOLT zadrukowały ponad 10 milionów metrów bieżących tkanin, a łącznie do tej pory wydrukowały ponad 25 milionów metrów bieżących materiałów na całym świecie.

Rozwiązanie EFI Fiery BT-1000 do cyfrowego zarządzania kolorami (DFE) i RIP stanowią motor napędowy tego systemu, umożliwiając wydajne zarządzanie pracą podczas przesyłania zadań bezpośrednio do urządzenia w czasie rzeczywistym. Interfejs cyfrowy został zaprojektowany specjalnie, aby zapewnić maksymalne eksponowanie drobnych szczegółów wzorów, płynne przejścia, czyste jednolite kolory, głęboką czerń i wysokie nasycenie barw.

Jak zapewnia producent, EFI Reggiani BOLT będzie istotnym czynnikiem napędzającym przemysł tekstylny w jego transformacji analogowo-cyfrowej. Trudno znaleźć na rynku podobne cyfrowe rozwiązanie do druku na tkaninach, które mogłoby równać się z EFI Reggiani BOLT pod względem jakości, produktywności, trwałości i szybkości zwrotu z inwestycji.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI