EFI przejmuje tureckiego producenta atramentów reaktywnych
3 maj 2019 09:38

Firma EFI ogłosiła 3 maja br., iż nabyła prywatną firmę BDR Boya Kimya San. Tic. A.S. z siedzibą w Bursa w Turcji. BDR jest wiodącym producentem reaktywnych atramentów do przemysłowego, cyfrowego druku tkanin.

Firma BDR będzie zintegrowana z EFI Reggiani, światowym liderem w dziedzinie technologii drukarek tekstylnych i będzie nadal rozwijać atramenty, ściśle współpracując ze swoimi klientami i wspierając ich, jednocześnie rozszerzając i zwiększając ich możliwości produkcyjne. Pracownicy BDR dołączą do zespołu EFI, pracując w swoich obecnych zakładach w Turcji. Chociaż warunki finansowe przejęcia nie zostały ujawnione, nie powinny być istotne dla wyników EFI za II kwartał lub za cały rok 2019.

"Jesteśmy podekscytowani, że dołącza do nas zespół BDR i że możemy w pełni wspierać ich wiodących w branży klientów – powiedziała wiceprezes i dyrektor generalna EFI Reggiani Adele Genoni. - Synergie rodzące się w związku z przejęciem BDR będą dla nas kluczowym punktem odniesienia do dalszego dostarczania wysokiej jakości produktów i innowacji. Dzięki temu przejęciu EFI Reggiani znacznie wzmacnia swoją obecność w Turcji, co prowadzi nas do serca ważnego i wciąż rozwijającego się centrum tekstylnego.”

Założona w 2016 r. firma BDR odnotowała znaczący wzrost od momentu jej wprowadzenia na rynek. Firma obsługuje wielu czołowych światowych producentów tekstyliów i odzieży, dostarczając cieszące się zaufaniem produkty, które zwiększają efektywność kosztową i jakość druku cyfrowego. Dzięki dużym możliwościom handlowym, BDR zbudowała znaczącą obecność w Turcji i Pakistanie, a także - w coraz większym stopniu - w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Indiach.

"BDR zawsze koncentrował się na rosnących na całym świecie możliwościach zwiększenia zrównoważonego rozwoju w przemyśle tekstylnym przy użyciu wysokowydajnych i wysokiej jakości atramentów – powiedzieli Serra Saatçıoğlu Yildiz i Ibrahim Demir, współzałożyciele BDR.  - Globalne, najlepsze w swojej klasie portfolio drukarek EFI Reggiani pasuje doskonale do naszych własnych kluczowych celów w zakresie innowacji i wzrostu. Jesteśmy podekscytowani, że dołączymy do EFI, aby wspólnie pracować nad rozwojem cyfrowej transformacji w branży tekstylnej.”

EFI Reggiani jest wiodącym, najnowocześniejszym dostawcą technologii z szeroką gamą przemysłowych drukarek atramentowych wykorzystujących farby wodne. Jest to część kompletnego ekosystemu zaawansowanych produktów EFI do projektowania i produkcji tekstyliów, w tym cyfrowego kontrolera EFI Fiery proServer oraz oprogramowania Fiery DesignPro, a także zintegrowanej platformy EFI Optitex 2D i 3D do opracowywania i projektowania produktów.

Opracowano na podstawie inf. firmy EFI