EFI przejmuje OptiTex
16 cze 2016 12:43

16 czerwca br. firma Electronics for Imaging (EFI) ogłosiła przejęcie OptiTex – szybko rozwijającego się, światowego lidera w dziedzinie oprogramowania do projektowania 3D, stosowanego w przemyśle tekstylnym. Będący w rękach prywatnych OptiTex zostanie zintegrowany z EFI Productivity Software – jedną z dywizji EFI.

Innowacyjna technologia 3D w połączeniu z doświadczeniem rynkowym, jakie posiada OptiTex, to szansa dla całego przemysłu tekstylnego. Przedstawiciele branży mogą liczyć na cenne wskazówki dotyczące unowocześnienia biznesu, sposobów redukcji kosztów produkcji, poprawy efektywności oraz nowych możliwości projektowania, sprzedaży i marketingu.

 „Jesteśmy podekscytowani, dołączając zespół OptiTex wraz z jego szybko rosnącą bazą klientów branżowych do rodziny EFI - powiedział Gabriel Matsliach, wiceprezes i dyrektor generalny EFI. - Technologia OptiTex w połączeniu z drukarkami cyfrowymi EFI Reggiani poszerzy nasz ekosystem tekstylny, wytyczy nowe standardy w produkcji na żądanie, poprawi efektywność kosztową, jak również przyczyni się do poprawy automatyzacji w przemyśle tekstylnym”.

 Słynący z doskonałych kompetencji w zakresie obsługi klienta i doradztwa biznesowego OptiTex stawia na relacje partnerskie z klientami, pozycjonując się jako zaufany konsultant
w procesach cyfrowej transformacji.

 „Cieszy nas połączenie z EFI - powiedział Asaf Landau, dyrektor zarządzający OptiTex. - EFI to firma o zasięgu globalnym, oferowane przez nią rozwiązania, profesjonalizm świadczonych usług a także wciąż rosnący portfel innowacyjnych produktów to wielkie korzyści dla naszych klientów rynku mody, motoryzacji, lotnictwa oraz przemysłu tekstyliów technicznych. Myśląc o przyszłości tych branż jestem pełen entuzjazmu”.

Oferowana przez OptiTex cyfrowa technologia 3D w połączeniu z oprogramowaniem do projektowania wzorów 2D zapewniają niezawodne rozwiązanie, które przyspieszy rozwój produktów branży modowej. Dodatkowo technologie te przynoszą skalowalne korzyści dla całego sektora rynku, pozytywnie wpływając na procesy cyfrowej optymalizacji globalnego łańcucha dostaw, merchandisingu i handlu hurtowego. Producenci mogą teraz:

•projektować w ciągu kilku minut zamiast czekać tygodniami na nowy prototyp,

•zatwierdzać całe kolekcje w 3 tygodnie po zakończeniu projektowania,

•zmniejszać liczbę próbek o ponad 50% obniżając koszty rozwoju produktu,

•skracać całkowity czas wprowadzania produktu na rynek,

•błyskawicznie podmieniać fotografie w katalogach, sklepach internetowych, redukując nakłady czasu i pieniędzy.

 Asaf Landau wraz z zespołem OptiTex dołączył do EFI, obejmując stanowisko dyrektora zarządzającego w nowo powstałym EFI OptiTex. OptiTex posiada biura w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech, w Indiach, Hongkongu i Izraelu.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI.