EFI prezentuje kompleksowe rozwiązania dla cyfrowego druku na tekstyliach
24 lut 2017 12:13

Firma EFI rozwija zaawansowany system usprawniający obieg produkcji tekstylnej. Rozwiązanie zostało zaprezentowane podczas odbywającego się w dniach 21-23 lutego w Las Vegas wydarzenia o nazwie „Magic”. W lutym i sierpniu każdego roku przedstawiciele sektora detalicznego rynku mody spotykają się na najbardziej kompleksowej imprezie organizowanej z myślą o branży tekstylnej. Prezentowane są najnowsze kolekcje odzieży, obuwia, akcesoriów, jak również rozwiązań produkcyjnych dla przemysłu włókienniczego.

„Opracowaliśmy unikalne rozwiązanie kierowane na rynek mody i cieszymy się, mogąc zaprezentować je właśnie w Las Vegas” -  powiedziała wiceprezes i dyrektor generalny EFI Reggiani, Adele Genoni i dodała: „Goście naszego stoiska będą mogli obejrzeć pełny cykl produkcyjny odzieży – od projektu, przez druk, cięcie, szycie, aż po wykończenie, co ułatwi  zrozumienie ogromnego potencjału, który druk cyfrowy na żądanie może wnieść do branży mody."

Oferta EFI, w skład której wchodzą wiodące drukarki EFI Reggiani, rozwiązania EFI Optitex, cyfrowy interfejs EFI Fiery (DFE) oraz drukarki inkjetowe, prezentuje wachlarz produktów optymalizujących projektowanie i produkcję tekstyliów. Kompletny system przeznaczony do cyfrowej produkcji odzieży składa się z następujących elementów, dedykowanych poszczególnym etapom wytwórczym:

  • Projektowanie: EFI Optitex 2D i 3D, rozwiązania umożliwiające wybór i przygotowanie cyfrowych projektów.
  • Przygotowanie do druku: systemy EFI Fiery DFE, pozwalające na szybkie i dokładne przekształcanie wzorów w dane do druku oraz szybki transfer danych zarówno do drukarek atramentowych, jak i dedykowanych systemów tnących, przy zachowaniu doskonałej wierności kolorów.
  • Druk: rozwiązania do druku EFI Reggiani oferujące cyfrowy proces drukowania atramentami termosublimacyjnymi na bazie wody. Przyjazne dla środowiska, ekologiczne technologie na bazie wody zapewniają wspaniałą kolorystykę i wierne odwzorowanie barw, tak istotne z punktu widzenia wymagań przemysłu tekstylnego. Zaletą oferowanych rozwiązań jest dowolność doboru atramentów oraz tkanin, co pozwala realizować najśmielsze projekty kreatorów mody.
  • Transfer obrazu: prasy transferowe holenderskiej firmy Klieverik, będącej partnerem handlowym EFI, używane do przenoszenia drukowanych wzorów z papieru na tkaninę.
  • Cięcie: szwajcarskie technologie partnerskiej firmy nd, automatyzujące proces cięcia, kompatybilne z prawie każdym materiałem.
  • Szycie: zautomatyzowane rozwiązania przeznaczone do szycia gotowej odzieży z zadrukowanych elementów.

„Zastosowanie tak kompleksowego systemu ułatwia pracę przedsiębiorcom na całym świecie, redukując koszty wytwarzania próbek oraz krótkich serii odzieży” – powiedziała  Genoni i dodała: „To prawdziwa rewolucja na rynku mody. Odbiorcy docenią możliwość optymalizacji produkcji, przyspieszenie wszystkich procesów, począwszy od projektowania aż po wytworzenie gotowej odzieży.”

Produkty EFI kierowane na rynek tekstyliów wprowadzają elastyczność w procesie produkcji odzieży, dzięki czemu zmieniają sposób myślenia projektantów i sprzedawców o ich kolekcjach. Systemy cyfrowego projektowania i produkcji usprawniają każdy etap wytwórczy bez kompromisów w zakresie jakości, co daje projektantom i sprzedawcom narzędzia do rozwoju i szybkiej komercjalizacji ich prac.

Przygotowano na podstawie informacji firmy EFI