EFI Optitex partnerem strategicznym marki Patrizia Pepe
2 paź 2017 13:29

EFI Optitex, wiodący światowy dostawca zintegrowanej platformy oprogramowania 2D i 3D CAD/CAM wykorzystywanej między innymi w przemyśle odzieżowym i tekstylnym, poinformował o nowym strategicznym partnerstwie z właścicielem marki Patrizia Pepe – firmą Tessilform z Toskanii. Tessilform nabył licencję na oprogramowanie, które ma doprowadzić do cyfryzacji działu odzieżowego, a wkrótce również działu toreb tej znanej marki.

Druk 3D jest postrzegany jako kluczowy czynnik sukcesu w obliczu nowych wyzwań rynku mody; Patrizia Pepe wybrała EFI Optitex po dokładnej ocenie dostępnych na rynku rozwiązań. „EFI Optitex jest zaufanym partnerem i liderem rynkowym, oferującym nowoczesną technologię i obszerną wiedzę na temat najlepszych praktyk w zakresie wdrażania zintegrowanych rozwiązań 2D i 3D” – powiedział Sebastiano Lombardo, dyrektor generalny Patrizia Pepe.

„Dzięki włączeniu cyfrowych rozwiązań EFI Optitex do procesów projektowania i produkcji spodziewamy się redukcji czasu wprowadzania produktu na rynek o 30% oraz usprawnienia naszych wewnętrznych procesów, jak również znacznego obniżenia kosztów” - stwierdził Lombardo i dodał: „Dzięki temu rozwiązaniu chcemy jeszcze częściej wprowadzać na rynek najwyższej jakości nowości, aby zaspokajać rosnące wymagania naszych klientów”.

Asaf Landau, wiceprezes i dyrektor generalny EFI Optitex uznał  partnerstwo z firmą Tessilform za „bardzo znaczące, ponieważ Patrizia Pepe jest kolejną wiodącą firmą wykorzystującą technologię 3D, aby uzyskać przewagę konkurencyjną dzięki cyfrowej transformacji. Obserwujemy, jak wykorzystywanie technologii 3D napędza rozwój i prowadzi do ewolucji w przemyśle.”

Portfel EFI Optitex obejmuje 8000 firm odzieżowych i modowych, w tym znanych marek we Włoszech i na świecie. EFI rozwija przełomowe technologie łączące świat internetowy z realnym, będąc znaczącym dostawcą dla branż: tekstylnej, oznakowań, opakowań, płytek ceramicznych czy produktów personalizowanych. Oprogramowanie EFI Optitex umożliwia użytkownikom szybkie tworzenie trójwymiarowych, realistycznych modeli cyfrowych pozwalając firmom odzieżowym na zrewolucjonizowanie sposobu, w jaki projektują i wytwarzają swoje produkty.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI