EFI na targach FESPA
25 maj 2023 06:00

Podczas trwających targów FESPA firma EFI ogłasza wprowadzenie na rynek premierowych atramentów UV LED przeznaczonych do zastosowań w druku 3D. Goście targów mogą oczekiwać także kolejnego przełomu w transformacji analogowo-cyfrowej w postaci wydajnego, jednoprzebiegowego systemu drukującego EFI Nozomi 14000 SD do tworzenia znaków i grafiki ekspozycyjnej.

EFI kontynuuje prezentację innowacji, aby stworzyć klientom jeszcze więcej możliwości osiągnięcia rentownego wzrostu. Wraz z zapowiedziami nowych technologii EFI producent prezentuje ofertę technologii znakowania i wyświetlania grafiki - w tym zaawansowane urządzenia drukujące typu roll-to-roll oraz hybrydowe. Dostępna jeszcze w tym roku, jednoprzebiegowa maszyna EFI Nozomi 14000 SD o szerokości 1,4 metra dołącza do szerokiej na 1,8 metra EFI Nozomi 18000+ LED — pierwszej jednoprzebiegowej atramentowej maszyny przeznaczonej do drukowania znaków i grafiki ekspozycyjnej — w serii modułowych i skalowalnych rozwiązań dla producentów poszukujących bardzo szybkich możliwości wysokiej jakości druku.

System Nozomi 14000 SD obsługuje różnorodne podłoża do zastosowań związanych ze znakami i ekspozytorami, a także ulepszone możliwości gruntowania i lakierowania podłoży. Dzięki szybkości do 10 razy większej niż w przypadku systemów wieloprzebiegowych dostępnych na rynku, Nozomi 140000 SD jest dostępny z opcjami kolorów: białego, pomarańczowego i fioletowego oprócz standardowego zestawu atramentów CMYK. W ten sposób daje profesjonalistom zajmującym się grafiką reklamową możliwość dostarczania do 97 proc. gamy kolorów Pantone.

Nowy atrament EFI LED, którego premiera ma miejsce na targach, jest kontynuacją długiej historii innowacji i rozwoju firmy jako jednego z wiodących na świecie producentów atramentów do zastosowań przemysłowych i graficznych. Atrament EFI Transform-TF LED to niezwykle elastyczny atrament cyfrowy utwardzany promieniami UV LED, przeznaczony do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Atrament jest teraz dostępny dla modeli ploterów płaskich EFI Pro 30f i hybrydowych EFI VUTEk. EFI Transform-TF będzie dostępny dla systemów EFI VUTEk h3 i h5 w trzecim kwartale br.

EFI Transform-TF jest częścią portfolio atramentów i powłok, w tym powłok EFI Armor i wielokrotnie nagradzanego EFI UltraClear Coat, uniwersalnego atramentu punktowego dostępnego z systemami EFI LED typu roll-to-roll. Rozwiązanie może być stosowane do zastosowań dekoracyjnych, wysokiej jakości efektów lub jako końcowe pokrycie chroniące grafikę przed ścieraniem, chemikaliami i blaknięciem.

Nie możemy się doczekać spotkania z naszymi klientami na targach FESPA, jednej z najważniejszych imprez i zaprezentowania możliwości wszechstronnych rozwiązań, które pozwalają zwiększać przychody i rentowność — powiedział Ken Hanulec, wiceprezes EFI ds. globalnego marketingu. - Dynamiczna, wszechstronna oferta z nowymi, innowacyjnymi atramentami oraz kilkanaście maszyn produkcyjnych oferujących najbardziej zaawansowaną dostępną technologię świadczy o naszym zaangażowaniu w pomaganie klientom w rozwoju – dodał.

Rentowny wzrost

W tym roku portfolio systemów drukujących w technologii atramentowej prezentowanych przez EFI obejmuje:

  • 3,5-metrowy system druku LED EFI VUTEk Q3r typu roll-to-roll, który zapewnia pełny przepływ prac od druku do gotowego produktu. Jest to najszybsze w swojej klasie rozwiązanie drukujące z roli na rolę w superszerokim formacie. System drukuje z prędkością do 558 metrów kwadratowych na godzinę, oferuje rzeczywistą rozdzielczość do 1200 dpi oraz możliwość drukowania białym i przezroczystym atramentem.
  • 3,4-metrowy system druku termosublimacyjnego EFI VUTEk FabriVU 340i+ z utrwalaniem w linii, umożliwiający drukowanie bezpośrednio na tkaninie i sublimację w seriach produkcyjnych, które są natychmiast gotowe do wykończenia i wysyłki. Rozwiązanie oferuje czterokolorowy druk z prędkością do 480 metrów kwadratowych na godzinę i wysoką rozdzielczość do 2400 dpi.
  • Wysoce wydajną 3,2-metrową hybrydową maszynę EFI VUTEk h5 z płaską diodą LED, która zapewnia dobrą jakość obrazu w rozdzielczości do 1200 dpi oraz wysoką przepustowość.
  • 3,2-metrową hybrydową maszynę drukującą rolowo/płaską LED EFI Pro 30h, która jest rozwiązaniem przeznaczonym dla firm skoncentrowanych na produkcji znaków i grafiki ekspozycyjnej.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI