EFI koncentruje się przemysłowym druku atramentowym
10 sty 2022 07:00

Amerykański koncern Electronics For Imaging, Inc. (EFI) ogłosił 5 stycznia 2022 r., że będzie priorytetowo traktować inwestycje technologiczne umożliwiające przyspieszenie wzrostu w szybko rozwijającym się segmencie przemysłowego druku injetowego, aby nadal być liderem w branży w zakresie przejścia z technologii analogowej na cyfrową, jak również w wiodącym na rynku segmencie kontrolerów DFE Fiery. W ramach tej strategii EFI sfinalizowało sprzedaż firmy eProductivity Software (EPS), zajmującej się oprogramowaniem workflow i MIS dla branży poligraficzno-opakowaniowej, na rzecz podmiotu powiązanego z Symphony Technology Group (STG). EFI i EPS będą nadal współpracować ze swoimi wspólnymi klientami i partnerami w celu zapewnienia obopólnego sukcesu.

Dzięki tej zmianie EFI może skoncentrować inwestycje w działy Inkjet i Fiery, aby wykorzystać możliwości rozwoju w istniejących segmentach działalności firmy, a także rozszerzyć ją na rynki, które rozpoczynają transformację w kierunku technologii cyfrowej.

Nigdy wcześniej nie byliśmy tak zafascynowani możliwościami rynku przemysłowego druku atramentowego i naszą zdolnością do wykorzystania Fiery, wiodącej technologii Digital Front End (DFE) dla kolorowego druku cyfrowego, w celu kontynuowania transformacji analogowo-cyfrowej we wszystkich segmentach drukowania o wysokiej wartości dodanej, jednocześnie obsługując nowe obszary, takie jak e-commerce, direct-to-garment i inne szybko rozwijające się segmenty - powiedział Jeff Jacobson, dyrektor generalny i prezes koncernu EFI. - Dokonujemy znaczących inwestycji, aby pozostać liderem na rynkach opakowań i tektury falistej, grafiki reklamowej, tekstyliów oraz materiałów budowlanych i dekoracji. Potencjał szybko rozwijających się rynków przemysłowego druku atramentowego jest dla nas bodźcem do przyspieszenia inwestycji w wiodące na rynku produkty i usługi, które napędzają transformację analogowo-cyfrową. Przemysłowe drukowanie atramentowe to jedna z największych możliwości, jakie widziałem w ciągu 35 lat mojej pracy w tej branży. Sprzedaż działalności związanej z oprogramowaniem zapewnia naszym zespołom ds. przemysłowego druku atramentowego i Fiery koncentrację, która zapewni im najlepszą pozycję do osiągnięcia sukcesu.

Przemysłowy inkjet: Wykorzystanie bezprecedensowych możliwości

Branża przemysłowego druku atramentowego jest pełna możliwości na istniejących i nowych rynkach. EFI Inkjet zamierza utrzymywać pozycję lidera w zakresie wysokonakładowych, jednoprzebiegowych technologii atramentowych, które firma obecnie wdraża w wielokrotnie nagradzanych, wysokowydajnych produktach dla branż opakowaniowej, tektury falistej grafiki wystawienniczej, tekstylnej oraz materiałów budowlanych i dekoracyjnych. EFI wykorzysta także swoje doświadczenie w zakresie sprzętu, oprogramowania kontrolnego, usług, urządzeń połączonych z chmurą oraz innowacji w obszarze atramentów, aby dostarczyć kolejną generację wszechstronnych, wysokonakładowych maszyn drukujących o najwyższej jakości. Po zmianie struktury EFI inwestuje w badania i rozwój, aby wzmocnić swoją pozycję na głównych rynkach i jednocześnie wejść w nowe kategorie - w tym w rozwój technologii dla nowych zastosowań w branży tekstylnej i opakowaniowej.

Przyszłość druku to druk cyfrowy, a ta reorganizacja umacnia pozycję EFI jako lidera technologicznego i przyspiesza wzrost innowacyjności firmy jako dostawcy wiodących na świecie drukarek cyfrowych dla rynków opakowań i tektury falistej, grafiki reklamowej, tekstyliów oraz materiałów budowlanych i dekoracji – potwierdził Scott Schinlever, dyrektor operacyjny i dyrektor generalny EFI Inkjet.  - Dzięki temu nasi klienci będą mogli produkować więcej w krótszym czasie, przy mniejszym nakładzie pracy, w wyższej jakości i przy mniejszym wpływie na środowisko naturalne, a my będziemy mogli wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie w zakresie druku atramentowego w nowych, obiecujących zastosowaniach rynkowych.

Fiery: Innowacje i wzrost w dziedzinie druku cyfrowego

Jednostka biznesowa Fiery, pod kierownictwem dyrektora operacyjnego i dyrektora generalnego Fiery Toby'ego Weissa, pozostaje wiodącym dostawcą technologii DFE na świecie, zapewniając wysoką wydajność wymaganą na wielu rynkach, w tym opakowań, oznakowania i druku komercyjnego, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom Fiery, które sterują wysokiej klasy maszynami drukującymi wielu głównych producentów sprzętu.

Portfolio produktów Fiery zawiera światowej klasy algorytmy zarządzania barwą, zaawansowaną technologię chmury i wiele innych najlepszych w swojej klasie rozwiązań, które skracają czas produkcji i podnoszą jakość druku. Pracując w ścisłym porozumieniu z naszymi partnerami, inwestycje, które podejmujemy w przyszłość technologii Fiery, będą sprzyjać tworzeniu jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań - w tym wiodących ofert w zakresie chmury poprzez pakiet produktów EFI IQ, który wspiera klientów w osiąganiu nowych poziomów automatyzacji, dokładności i rentowności w druku cyfrowym."

Oprogramowanie: inwestycja w rozwój pod nowym właścicielem

Jak informowaliśmy 5 stycznia br. nowy właściciel działu biznesowego EPS - STG, jest firmą private equity, która koncentruje się na inwestowaniu w oprogramowanie, analitykę danych i usługi technologiczne oparte na oprogramowaniu. Firma będzie wspierać EPS w dostarczaniu większej wartości swoim klientom z branży poligraficzno-opakowaniowej oraz w przyspieszaniu globalnego rozwoju. STG sfinalizowało przejęcie w dniu 30 grudnia 2021 roku. Cena i warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Zbliżające się wydarzenie użytkowników produktów amerykańskiego koncernu - EFI Connect - będzie wspólnym wydarzeniem dla klientów EFI i EPS. Liderzy z obu firm przedstawią swoje nowości technologiczne i strategie dotyczące planów rozwoju produktów podczas spotkania w Las Vegas w dniach 17-21 stycznia br.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI