EFI IQ zadebiutuje na FESPA
19 maj 2022 06:00

Podczas zbliżających się targów FESPA Global Print Expo odbędzie się premiera EFI IQ, nowej usługi z portfolio firmy EFI. Pakiet aplikacji dostępnych w chmurze i wersji mobilnej powstał z myślą o produkcji wielkoformatowej. Rozwiązanie ma za zadanie obniżyć koszty i zmaksymalizować wartość inwestycji ponoszonych przez klientów systemów druku oferowanych przez EFI.

Dzięki pakietowi EFI IQ firmy zajmujące się grafiką displayową będą mogły łatwo przeglądać i analizować historyczne wyniki dotyczące swoich wielkoformatowych urządzeń EFI w celu poprawy ich wydajności. Jak zapewnia producent nowy pakiet aplikacji będzie kompatybilny z maszynami atramentowymi EFI VUTEk, Wide Format i Nozomi. Dzięki zaawansowanej usłudze w chmurze użytkownicy urządzeń EFI mogą teraz monitorować produkcję i wykorzystanie sprzętu, w tym analizować dokładne dane dotyczące wykorzystania materiałów eksploatacyjnych na poziomie urządzenia, po to by skrócić przestoje, obniżyć koszty i zmaksymalizować wartość inwestycji. Nowe wielkoformatowe systemy UV LED EFI będą objęte roczną subskrypcją na EFI IQ, przy czym użytkownicy będą mogli również wykupić subskrypcje dla innych obsługiwanych urządzeń.

Przyjazny dla użytkownika
Według jednego z pierwszych użytkowników nowej oferty usług w chmurze — Dave'a Brewera, dyrektora ds. technologii kalifornijskiego Image Options: EFI IQ to przyjazne dla użytkownika narzędzie, które zapewnia lepszą analizę biznesową, której potrzebuję aby podejmować trafniejsze decyzje.

Monitorując swoje maszyny drukujące w czasie rzeczywistym, użytkownicy EFI IQ mogą między innymi zmniejszyć wydatki na materiały eksploatacyjne, zredukować koszty pracy, poprawić marże. Liderzy branży poligraficznej często czerpią korzyści z posiadania pełniejszej wiedzy na temat operacji w swoich zakładach — powiedział John Henze, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w EFI Fiery i wyjaśnił: Dzięki EFI IQ mogą trzymać rękę na pulsie biznesu. Ta zaawansowana oferta w chmurze zapewnia liderom branży poligraficznej dostęp do szczegółowych informacji na temat operacji produkcyjnych, co jest kluczem do wiedzy, w jaki sposób firma może najlepiej zaspokoić potrzeby swoich klientów w dowolnym momencie.

Przygotuj się na produktywność dzięki potężnym narzędziom w chmurze
Decyzja o wdrożeniu EFI IQ sprowadza się do kilku kluczowych pytań, które właściciele i menedżerowie powinni zadać sobie w kontekście wyników biznesowych, a dotyczących np. zużycia atramentu, otrzymywania alertów blokujących produkcję w czasie rzeczywistym,  możliwości porównywania wskaźników wydajności poszczególnych maszyn drukujących i zmian produkcyjnych, jak również komfortu sprawdzania stanu produkcji z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Pakiet IQ to jedyne rozwiązanie przeznaczone do zarządzania, które ma bezpośrednie połączenie z danymi pochodzącymi z maszyn EFI i zapewnia użytkownikom potężne narzędzia do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami produkcyjnymi oraz administracyjnymi. Ponadto komponent EFI Go wchodzący w skład pakietu zapewnia otrzymywanie pilnych aktualizacji. O korzyściach z wykorzystania tej opcji mówi jeden z użytkowników, Studio DAR w Bielsku-Białej, gdzie powiadomienia z aplikacji mobilnej pozwalają menedżerom i operatorom utrzymać jak najdłuższą pracę systemu EFI Pro 32r+ drukującego w technologii z roli na rolę.

Aplikacja EFI Go wyświetla ważne ostrzeżenia, monitoruje ilość materiału lub jego brak oraz informuje nas, kiedy materiał na roli ma się skończyć, co jest bardzo przydatne w przypadku dużych nakładów – powiedział właściciel Studio DAR Bartosz Przybyla.

Dzięki wglądowi w dane i powiadomieniom, które zapewnia EFI Go i cały pakiet EFI IQ, właściciele drukarń zyskują przewagę zgodnie z ideą Przemysłu 4.0, której potrzebują do usprawnienia i wydajnego zarządzania przedsiębiorstwem— powiedział Todd Zimmerman, wiceprezes i dyrektor generalny Display Graphics, EFI Inkjet. 

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI