EFI Fiery przejmuje dostawcę oprogramowania
6 lip 2022 09:24

EFI Fiery, cyfrowy front end (DFE) i jednocześnie dział firmy Electronics For Imaging, Inc. (EFI) zajmujący się procesami workflow, ogłosił przejęcie CADlink Technology Corp. Oprogramowanie CADlink to kluczowy element umożliwiający tworzenie spersonalizowanych i dostosowanych do potrzeb produktów do druku cyfrowego.

CADlink to jedna z wiodących w branży firm programistycznych, która dostarcza rozwiązania dla druku cyfrowego direct-to-garment (DTG) i direct-to-film (DTF); cyfrowego cięcia i grawerowania; cyfrowego druku szerokoformatowego i oklejenia pojazdów. Produkty CADlink odpowiadają na potrzeby klientów w zakresie dostosowywania i personalizacji, a także skracania czasu spędzanego na przenoszeniu pracy z projektu do produkcji.

CADlink z siedzibą w Ottawie w Kanadzie jest globalną firmą programistyczną, która obsługuje rynki wymagające unikalnych przepływów pracy obejmujących różne typy urządzeń produkcyjnych. Produkty CADlink mają silną rynkową pozycję w zakresie projektowania, RIP oraz technologii przepływu pracy. Rozwiązania te są sprzedawane klientom na całym świecie za pośrednictwem partnerów OEM i rozległej sieci dystrybutorów. Produkty, partnerzy i kanały CADlink są naturalnym uzupełnieniem tego, co firma dostarcza dla globalnej bazy klientów komercyjnych, grafik ekspozycyjnych i druku przemysłowego.

CADlink i EFI Fiery mają długą historię inwestycji i przywództwa w zakresie zarządzania kolorami, rozwiązań RIP oraz przepływów pracy, a także pomagania klientom w uzyskaniu jak największej wydajności z ich systemów druku cyfrowego i obrazowania.

Synergia między naszymi dwiema firmami jest ogromna, nie możemy się doczekać, by zapewnić klientom więcej światowej klasy oprogramowania i wsparcia, aby przyspieszyć przyjęcie druku cyfrowego i obrazowania — powiedział Toby Weiss, dyrektor ds. operacyjnych EFI Fiery. - Przejęcie to przyniesie bezpośrednie korzyści naszym klientom oraz wzmocni i rozszerzy naszą obecność na rozwijających się rynkach.

Portfolio oprogramowania CADlink obejmuje sprawdzone, zaawansowane rozwiązania, które wspierają rozwój i wzrost handlu elektronicznego dla produktów wytwarzanych na zamówienie.

Technologia produkcji spersonalizowanej, w tym odzieży, produktów grawerowanych, oklein pojazdów i innych towarów, zmieniła branżę poligraficzną i wymaga odpowiedniego oprogramowania do tworzenia oraz rozmieszczania tych projektów – mówi Greg Cholmondeley, główny analityk procesów produkcyjnych Keypoint Intelligence. - CADlink i EFI są dobrze przygotowane do integracji procesów projektowania, układu, przetwarzania i drukowania w sposób, który będzie kluczem do spełnienia zmieniających się wymagań klientów – dodaje Greg.

Stanie się częścią biznesu EFI Fiery rozszerzy zasięg geograficzny naszych produktów i zwiększy nasze możliwości wspierania oraz zwiększania wartości dla klientów i partnerów na całym świecie — powiedział Gordon Reynen, współzałożyciel i dyrektor generalny CADlink. - Nasz zespół jest podekscytowany dołączeniem do lidera branży DFE, zarządzania kolorami i technologiami obrazowania oraz połączeniem sił, aby wprowadzić na rynek więcej innowacji dla naszych klientów.

Zespół CADlink dołączy do EFI Fiery i będzie kontynuował pracę w swoich obecnych biurach. Warunki przejęcia nie zostały na razie ujawnione.

Więcej informacji na temat oferty innowacyjnych rozwiązań druku cyfrowego EFI można znaleźć na stronie internetowej producenta.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI