EFI Fiery nawiązuje współpracę z Ghent Workgroup
30 cze 2022 06:00

Firma Electronics For Imaging, Inc. (EFI) uruchomiła nową usługę, która ułatwia dostawcom usług poligraficznych uzyskanie certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Certyfikat jest przeznaczony dla cyfrowych maszyn drukarskich wykorzystujących serwery druku EFI Fiery Digital Front End (DFE).

Nowa oferta certyfikacji wykorzystuje sprawdzony i zaufany zestaw testów PDF opracowany przez Ghent Workgroup (GWG), międzynarodową organizację użytkowników, stowarzyszeń i programistów zajmujących się sztuką graficzną.

Dzięki nowej usłudze certyfikacji dostawcy usług druku i pakowania mogą łatwo potwierdzić swoje kompetencje i jakość pracy, a tym samym lepiej promować się jako wybrany partner wśród obecnych i potencjalnych klientów. Po uzyskaniu certyfikatu dostawcy otrzymują cyfrową plakietkę, potwierdzającą zgodność ze standardem PDF/X-4 (ISO 15930-7:2010), którą mogą posługiwać się na stronie internetowej oraz wykorzystywać ją w innych celach marketingowych. Nazwa i lokalizacja certyfikowanych firm są wyświetlane na międzynarodowej stronie Ghent Workgroup, co dodatkowo promuje ich zdolność do dostarczania spójnych, dokładnych i wysokiej jakości wydruków.

Cieszymy się, że możemy zaoferować ekscytującą nową usługę we współpracy z Ghent Workgroup — powiedział John Henze, wiceprezes EFI Fiery ds. sprzedaży i marketingu. - Producenci druku znają zgodność ze standardami kolorów i wiedzą, co ona oznacza pod względem oczekiwanych rezultatów, zadowolonych klientów i mniejszej ilości odpadów. Interpretację plików PDF należy traktować w ten sam sposób, ponieważ jest ona równie ważna. W przypadku najnowszych interfejsów Fiery DFE konfiguracja na potrzeby certyfikacji trwa kilka sekund, w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań. Ponadto sprawiliśmy, że ta usługa jest bardzo łatwa i przystępna cenowo, aby zachęcić użytkowników Fiery DFE do podjęcia tego ważnego kroku w kierunku wyższej jakości i bardziej niezawodnych wydruków.

Kroki prowadzące do uzyskania tego renomowanego certyfikatu branżowego zajmują mniej niż godzinę i wymagają zaledwie kilku kliknięć. Firmy poligraficzne, które używają EFI Fiery DFE na swoich urządzeniach cyfrowych do produkcji arkuszy ciętych lub druku wielkoformatowego, mogą po prostu zamówić usługę certyfikacji w firmie EFI, wypełniając formularz online. EFI następnie elektronicznie wysyła spersonalizowane formularze testowe Ghent Workgroup wraz z krótkim filmem wideo, jak należy skonfigurować serwer Fiery. Po wydrukowaniu formularzy użytkownicy Fiery mogą po prostu robić zdjęcia swoich wyników za pomocą smartfona i przesyłać obrazy do EFI w celu oceny każdego elementu testowego wymaganego do certyfikacji.

Interfejsy EFI Fiery DFE zaprojektowano z myślą o łatwym tworzeniu poprawnych danych wyjściowych PDF/X-4 wymaganych do uzyskania certyfikatu zgodności Ghent PDF Output Suite 5.0. Na najnowszej platformie Fiery DFE generowanie zgodnych z certyfikacją wyników wymaga tylko zaznaczenia jednego pola wyboru w Fiery JobExpert – zaawansowanej technologii EFI do zautomatyzowania optymalnego drukowania plików PDF.

Cieszymy się, że EFI dołącza do nas w tych wysiłkach - powiedział przewodniczący GWG, David Zwang i dodał: Formularz testowy składa się z sześciu stron - w przypadku serwerów Fiery nowszej generacji firma EFI ułatwiła ich przesyłanie i drukowanie. Po zatwierdzeniu certyfikacja jest ważna przez dwa lata i może być kluczowym wyróżnikiem dla dostawców usług drukowania i pakowania, ponieważ kontynuują oni współpracę z obecnymi klientami i pracują nad pozyskiwaniem nowych. To istotne zwłaszcza w wysoce konkurencyjnym środowisku, w którym klienci są coraz bardziej skoncentrowani na jakości produktów drukowanych.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI