EFI Fiery DFE dla nowej serii Canon imagePRESS V900
2 sty 2022 06:00

Fiery, spółka należąca do EFI (Electronics For Imaging, Inc.), zajmująca się przepływami pracy w druku cyfrowym (DFE) wprowadziła na rynek nową serię produktów EFI Fiery DFE — imagePRESS Server N500 i imagePRESS Server P400. Innowacyjne rozwiązania są przeznaczone do obsługi maszyny drukującej Canon imagePRESS.

Dzięki nowemu sprzętowi i najnowszemu oprogramowaniu Fiery, DFE zapewniają drukarniom komercyjnym i wewnętrznym zakładom produkcyjnym możliwość automatyzacji funkcji przygotowania do druku i skrócenia długiego czasu przygotowania, z jakim borykają się profesjonaliści w zakresie drukowania prac kolorowych wysokiej jakości.

Połączona moc serii imagePRESS V900 i nowych interfejsów Fiery DFE zapewnia małym i średnim drukarniom dostęp do najnowszych technologii, pomagając im maksymalizować marże przy każdym zadaniu. Nowa technologia pomaga również klientom w łatwym wytwarzaniu i automatyzacji zadań związanych z przygotowaniem do druku, jednocześnie wymiernie przyczyniając się do redukcji błędów w druku i ilości odpadów.

Pierwszy z nowych interfejsów Fiery DFE, Canon imagePRESS Server P400, zapewnia firmom poligraficznym oraz małym i średnim zakładom drukarskim łatwe w użyciu narzędzia do zarządzania zadaniami, które automatyzują podstawowe przepływy pracy. Natomiast Canon imagePRESS Server N500 doskonale sprawdza się w wymagających środowiskach produkcyjnych dzięki wydajnym i wartościowym funkcjom automatyzacji przygotowania do druku, które maksymalizują możliwości drukarni przy użyciu sprzętu produkcyjnego.

Nasze nowe platformy DFE oferują wysokie prędkości przetwarzania i większe możliwości. Są to innowacyjne rozwiązania, które mogą pomóc zaoszczędzić czas i obniżyć koszty przy zachowaniu doskonałej jakości — powiedział John Henze, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie EFI Fiery i dodał: Dzisiejszy rynek jest bardzo konkurencyjny i obciążony problemami pracowniczymi. Rozwiązania z serii Fiery DFE mogą pomóc zakładom i drukarniom działać na najwyższych obrotach i nadążać za wymaganiami rynku.

Niezmiennie wysoka jakość kolorów

Nowe, zaawansowane funkcje 1-etapowego zarządzania kolorami i bezdotykowej ponownej kalibracji w interfejsach DFE imagePRESS Server P400 i N500 obejmują intuicyjne narzędzia automatyzacji typu „ustaw i zapomnij”. Dzięki nim nawet operatorzy posiadający niewielką wiedzę na temat zarządzania barwą mogą uzyskać dokładne i spójne kolory. Tworzenie niestandardowego profilu i zestawu kalibracyjnego dla nowych mediów nie wymaga podejmowania decyzji przez operatora. Ponadto DFE automatycznie wykonuje harmonogramy ponownej kalibracji, aby pomóc zachować spójność kolorów bez skomplikowanych procesów lub głębokiego szkolenia operatorów.

Wysoka wydajność, mniej odpadów i szybkie narządzanie

Rozwiązania Fiery, które stanowią podstawę dwóch nowych DFE, wykorzystują technologię Fiery FS500 Pro. Dzięki nowej platformie Fiery DFE serwer RIP działa teraz jeszcze szybciej. Użytkownicy mogą wykonać więcej zadań na zmianę, skracając czas oczekiwania na realizację danej czynności. Dzięki potężnemu silnikowi możliwe jest przetwarzanie danych nawet o 36 proc. szybciej, co jest istotne zwłaszcza w przypadku dokumentów o wysokiej zmienności danych takich jak fotoksiążki z dużą ilością grafiki.

Za sprawą technologii Fiery zastosowanej w nowych urządzeniach imagePRESS Server N500 i imagePRESS Server P400 możliwe stają się szybsze przetwarzanie zadań, optymalizacja wydajności maszyny cyfrowej i zwiększenie dziennej wydajności.

Serwer imagePRESS jest standardowo dostarczany z oprogramowaniem Fiery Preflight, które automatyzuje podstawowe kontrole wstępne pod kątem brakujących kolorów dodatkowych lub obrazów o niskiej rozdzielczości jeszcze przed drukowaniem. Drukarnie mogą tworzyć wysokiej jakości zadania i spersonalizowane wydruki dzięki obiegowi pracy Adobe PDF Print Engine 5.5. Inną innowacyjną funkcją tego interfejsu DFE jest oprogramowanie Fiery JobExpert, które może automatycznie ustawić optymalny sposób przetwarzania zadania.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI