Dzień Otwarty w Xaar
25 wrz 2023 06:00

Najbliższy Dzień Otwarty organizowany przez firmę Xaar odbędzie się 7 listopada w ośrodku badawczo-rozwojowym w Cambridge. Podczas spotkania specjaliści Xaar zamierzają zaprezentować technologie, które na nowo definiują granice druku atramentowego i otwierają kolejne możliwości rozwoju rynku tekstyliów, grafiki i dekoracji.

Będąca częścią rozwiązania ImagineX technologia Ultra High Viscosity sprawia, że ​​głowice drukujące Xaar zapewniają bardziej produktywne i wydajne rezultaty w zastosowaniach związanych z masowym cyfrowym drukiem etykiet i opakowań.

Dzięki rozszerzonej gamie kolorów i płynom o większych cząsteczkach a także większej ilości pigmentu, kolory są żywsze, a biel i czerń mocniejsze. Możliwość drukowania o dużej nieprzezroczystości, szczególnie bieli, w jednym przebiegu jest niezwykle przydatna do uzyskiwania efektu na wielu etykietach oraz w zadruku bezpośrednim opakowań.  

Ponadto płyny o lepkości do 100 centypuazów (cP) można natryskiwać w jednym przebiegu, co jeszcze bardziej otwiera nowe możliwości drukarniom etykiet i opakowań w zakresie dostarczania klientom nowych wykończeń na szerszej gamie materiałów opakowaniowych, przy zachowaniu wysokiego stopnia wydajności i produktywności.

Inżynierowie ds. badań i rozwoju, technolodzy, inżynierowie procesu i menedżerowie produktu pracujący w obszarze druku inkjetowego, produkcji opakowań, etykiet, tektury falistej i tekstyliów mogą zgłosić swoje zainteresowanie udziałem w wydarzeniu. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w praktycznych demonstracjach przedstawiających proces natryskiwania różnych płynów, w tym na bazie wody, UV i rozpuszczalnikowych.

Karl Forbes, dyrektor grupy ds. badań i rozwoju w Xaar, powiedział: Dzięki naszym najnowszym technologiom wiele tradycyjnych granic dotyczących tego, co można, a czego nie można drukować za pomocą maszyn atramentowych, przestaje mieć znaczenie.

Nasz Dzień Otwarty pomoże zobaczyć, co jest obecnie możliwe przy użyciu płynów o wyższej lepkości i większym obciążeniu cząsteczkami, a demonstracje zaprezentują, w jaki sposób maszyny atramentowe Xaar mogą teraz uwolnić swój potencjał w tak wielu nowych sektorach i zastosowaniach.

Bez wątpienia będzie to pouczające i wciągające wydarzenie. Z niecierpliwością czekamy, aż 7 listopada przedstawimy odwiedzającym więcej informacji i pomożemy odkryć nowe opcje korzystania z maszyn atramentowych.

Spotkanie odbędzie się dzień przed konferencją FuturePrint Tech „Digital Print for Manufacturing” w Cambridge w dniach 8 i 9 listopada. Podczas konferencji dyrektor ds. badań i rozwoju Grupy Xaar, Karl Forbes, wygłosi wykład zatytułowany „Zobaczyć znaczy uwierzyć”.

Osoby zainteresowane Dniem Otwartym mogą zgłosić swój udział rejestrując się na stronie internetowej firmy Xaar.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xaar