Mimaki na targach Texprocess i Techtextil 2017
14 kwi 2017 08:00

MIM_pr17003_Techtextil--Texprocess_Mimaki TS300P-1800Mimaki, wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i systemów tnących, ogłosił duże zaangażowanie w targi Texprocess oraz równoległe targi Techtextil 2017, podczas których będzie mógł przedstawić swoje wielkoformatowe drukarki cyfrowe do tekstyliów, innowacyjny tusz oraz technologie sublimacyjne w dwóch różnych halach wystawowych. Kluczowe prezentacje zostaną przeprowadzone przez przedstawicieli z Mimaki Deutschland GmbH w trakcie spotkania Texprocess Forum oraz inauguracyjnej konferencji European Digital Textile Conference.

Targi Texprocess są skierowane do firm z międzynarodowej branży produkcji odzieży i przetwarzania tekstyliów, natomiast targi Techtextil obejmują tekstylia techniczne oraz włókniny, pozwalając na prezentację pełnego zakresu potencjalnego wykorzystania technologii włókienniczych. Oba wydarzenia, zorganizowane przez Messe Frankfurt, odbędą się od 9 do 12 maja 2017 r. we Frankfurcie nad Menem.

„Równoczesne targi Texprocess oraz Techtextil 2017 zapewnią Mimaki szansę na zaprezentowanie swoich drukarek do tekstyliów korzystających z technologii atramentowych oraz dostarczą szerszemu gronu odbiorców informacji na temat wartości, którą Mimaki wnosi w szybko rozwijający się rynek tekstyliów” – powiedział Uwe Niklas, dyrektor generalny ds. sprzedaży i marketingu w Mimaki Deutschland GmbH. „Oba wydarzenia obejmują wartościowe, zintegrowane komponenty, które pozwolą na nawiązanie kontaktów z różnego rodzaju przedsiębiorstwami zaangażowanymi w produkcję tekstyliów i odzieży na poziomie międzynarodowym”.MIM_pr17003_Techtextil--Texprocess_Application - Sportswear - TS300P-1800

Podczas targów Texprocess, mikroprzedsiębiorstwo druku cyfrowego na tekstyliach (Digital Textile Micro Factory) zaprezentuje na żywo zintegrowany łańcuch produkcji odzieży w hali 6.0 na stanowisku B57. We współpracy z German Institutes for Textile and Fibre Research w Denkendorf oraz wieloma znanymi przedsiębiorstwami z sektora tekstyliów mikroprzedsiębiorstwo zaprezentuje pełną sieć produkcyjną elementów ubrań – począwszy od etapu projektowania aż po nadruk cyfrowy, automatyczne wycinanie i produkcję. Mikroprzedsiębiorstwo druku cyfrowego na tekstyliach będzie się skupiać na produkcji odzieży sportowej.

Mimaki zaprezentuje swoje urządzenie TS300P-1800 z atramentami sublimacyjnymi oraz Tx300P-1800 z atramentami pigmentowymi podczas atramentowego drukowania wielkoformatowego w mikroprzedsiębiorstwie, co będzie obejmowało zarówno druk sublimacyjny na poliestrze, jak i druk pigmentowy na bawełnie oraz różnego rodzaju tkaninach mieszanych. Oba urządzenia zostały opracowane dla przemysłu drukowania na tekstyliach. Rewolucyjna, szybka, szerokoformatowa drukarka sublimacyjna TS300P-1800 zapewnia korzystne pod względem kosztów możliwości drukowania na tekstyliach, jednocześnie utrzymując wysoką jakość i produktywność. Ponadto została opracowana z myślą o druku nawet na najcieńszych papierach transferowych. Atramentowa drukarka bezpośrednia Tx300P-1800 zapewnia wysoką jakość drukowania na różnego rodzaju materiałach tekstylnych oraz idealnie pasuje do zastosowań w modzie, umeblowaniu, tworzeniu miękkich szyldów oraz wystaw.

MIM_pr17003_Techtextil--Texprocess_Mimaki Tx300P-1800Eksperci z obszaru nauki i biznesu zaprezentują najnowsze zdobycze w zakresie interesujących dla branży tematów podczas ponad 30 wykładów oraz dyskusji panelowych Texprocess Forum. Program obejmuje: wykańczanie tekstyliów, druk cyfrowy, zrównoważony rozwój oraz zarządzanie cyklem życia produktów.

Michael Wartmann, kierownik produktu w zakresie rozwiązań drukarek do tekstyliów w Mimaki Deutschland GmbH, przedstawi prezentację „Różne technologie druku atramentowego na tekstyliach wykorzystywane w projektowaniu wnętrz”. Po prezentacji pan Wartmann weźmie udział w panelu dyskusyjnym: „Czynniki przyszłego wzrostu druku cyfrowego na tekstyliach w zastosowaniach obejmujących tekstylne materiały włókiennicze”.

Pierwsza konferencja European Digital Textile Conference zorganizowana przez World Textile Information Network (WTiN) we współpracy z targami Texprocess oraz Techtextil odbędzie się 10 maja. Tematy, na jakich skupi się konferencja, będą obejmować najnowsze osiągnięcia w zakresie rozwoju produktów oraz korzyści płynące z wykorzystania technologii druku cyfrowego dla funkcjonalizacji i dekoracji materiałów technicznych.

W trakcie konferencji, 10 maja Mimaki poprowadzi dyskusję przy okrągłym stole. Również 10 maja Uwe Niklas wystąpi z prezentacją „Druk sublimacyjny o dużej prędkości”. W trakcie prezentacji wyjaśni różnicę pomiędzy sublimacyjnym drukiem transferowym oraz bezpośrednim drukiem sublimacyjnym oraz opowie, w jaki sposób każda z tych technologii będzie przynosić korzyści dla przemysłu tekstyliów domowych oraz projektowania wnętrz.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mimaki