Durst uruchamia platformę technologiczną nowej generacji
14 lut 2018 10:43

Durst, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego, wprowadza na rynek nową platformę drukującą. Przeznaczone do druku wielkoformatowego urządzenie P5 250 HS  - pierwsze, a zarazem flagowe rozwiązanie z tej serii - będzie dostępne  już w kwietniu.

P5 250 HS zostało ukierunkowane na produkcję przemysłową o dużej skali oraz zlecenia jednorazowe realizowane w jakości offsetowej. Za sprawą swoich funkcjonalności urządzenie P5 ma poprawić pięć parametrów kluczowych dla procesów produkcyjnych: produktywność, niezawodność, organizację pracy, wszechstronność i jakość druku.

Na rozwiązania technologiczne dostępne pod wspólną nazwą P5 składają się serie drukarek nowej generacji, autorskie oprogramowanie oraz workflow. Jak podkreśla producent, nową technologię wyróżniają nowoczesne interfejsy użytkownika oraz innowacyjne funkcje zdalnego serwisu. Całość jest ukierunkowana na maksymalizację wydajności i czasu pracy w drukarni, a także elastyczność w zakresie obsługi podłoży i realizacji zleceń.

Innowacyjność nowego rozwiązania firmy Durst  przejawia się również w zakresie wzornictwa. Studio projektowe z Monachium zgromadziło opinie wielu klientów i operatorów, aby połączyć ich sugestie z nową koncepcją. Pozyskane w ten sposób informacje zwrotne zostaną włączone do wielu linii produktów Durst tworzonych w przyszłości.

W odniesieniu do benchmarku branżowego, za jaki przyjmuje się urządzenie Durst P10 250 HS, maszyny drukujące P5 są o 70 proc. bardziej wydajne. Wyposażone w najnowsze dysze MEMS, autorskie ścieżki danych oraz elektronikę wspólnie tworzą szybki system drukowania z bardzo precyzyjnym rozmieszczaniem kropel i niezawodnością na poziomie przemysłowym.

Cechy technologii Durst P5:

  • Możliwość drukowania w trybie dwuprzebiegowym do 240 m2/h w trybie wysokiej rozdzielczości - 1200 dpi
  • Jakość wydruku offsetowego przy rozmiarze kropli atramentu wynoszącym 5 pikolitrów
  • Platforma informacyjna Durst Analytics do prewencyjnej konserwacji i szczegółowych danych dotyczących maszyn oraz zużycia, zapewniająca maksymalny czas pracy bez przestojów
  • Posiadający unikalne funkcjonalności Durst Workflow ze specjalnie opracowanym zestawem aplikacji dostosowanych do drukarek Durst

Christoph Gamper, dyrektor generalny Durst Group, tak podsumował wprowadzenie na rynek nowego urządzenia: „Platforma P5, w tym oprogramowanie do zarządzania przepływem pracy i zaawansowane narzędzia serwisowe, reprezentuje naszą kluczową strategię inwestowania w technologię druku wielkoformatowego. Wierzymy, że w tym obszarze rynkowym nadal pozostaje wiele do odkrycia, a rozwiązanie P5 250 HS jest naszym pierwszym krokiem na tej drodze. W obecnym - zintegrowanym świecie drukarki również muszą się nieustannie zmieniać. Dzięki rodzinie P5 dostarczamy narzędzi służących zmianom i podnoszącym zyskowność. Jest to zarazem nasze mocne zobowiązanie do dalszego przewodzenia innowacjom na rynku wielkoformatowym.”

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst