Durst stawia na fotowoltaikę
15 maj 2023 11:29

Durst Group, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego, ogłosił otwarcie nowoczesnej instalacji paneli fotowoltaicznych w siedzibie głównej w Brixen w południowym Tyrolu we Włoszech. Inicjatywa ta jest częścią wysiłków firmy podejmowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju i zaangażowania w zmniejszanie śladu węglowego.

Jedna z największych w tym regionie, składająca się z 3410 modułów instalacja o mocy 1569 KWp / 1,57 MWp ma generować ponad 1 700 000 KWh / 1700 MWh energii rocznie. Takie wskaźniki odpowiadają w przybliżeniu zapotrzebowaniu na energię elektryczną 550 jednorodzinnych gospodarstw domowych i ponad 50 proc. zapotrzebowania na energię Durst Brixen.

Po zainstalowaniu w 2022 roku paneli w naszym zakładzie produkcyjnym w Lienz (Austria) cieszymy się, że w siedzibie głównej w Brixen stworzyliśmy jedną z największych instalacji fotowoltaicznych w południowym Tyrolu — powiedział Christoph Gamper, dyrektor generalny Durst. - Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój jest naszą podstawową wartością, a nowa instalacja stanowi najlepsze tego świadectwo. Jesteśmy dumni z ważnego kroku w kierunku zmniejszenia śladu węglowego i wywierania pozytywnego wpływu na środowisko – dodał Gamper.

70 proc. wytworzonej energii będzie przeznaczane na własne, bieżące potrzeby, a pozostałe 30 proc. ma zostać magazynowane. Zastosowana technologia obejmuje optymalizatory mocy firmy Solaredge, które utrzymują wydajność szeregu modułów nawet w przypadku częściowego zacienienia lub zanieczyszczenia.

Projekt, który został zrealizowany przez firmę Leitner Electro, trwał sześć miesięcy, wliczając w to przerwę zimową spowodowaną nieodpowiednią pogodą.

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst