Durst optymalizuje zadruk tekstyliów domowych
12 sty 2017 12:13

Alpha-series_2Durst, producent zaawansowanych technologii produkcji cyfrowych, prezentuje portfolio systemów drukowania atramentowego przeznaczonych do produkcji cyfrowej tekstyliów domowych na targach Heimtextil 2017.

W zależności od przeznaczenia, systemy drukujące Alpha oferują szerokość zadruku od 190 do 330 cm i mogą być skonfigurowane do 8 kolorów przy 64 głowicach drukujących typu Alpha-S.

Urządzenia  Durst drukujące w rozdzielczości 600 dpi z prędkością do 620 m/h z racji swoich parametrów mogą być wykorzystywane na skalę przemysłową. Na stoisku firmowym Dursta goście targów mogą oglądać próbki i przykłady praktycznego wykorzystania drukarek tego producenta.

probo_heimtextil_1W lutym 2016 roku jeden z holenderskich dostawców web-to-print zainstalował wysokiej wydajności drukarkę atramentową z serii Alpha 330 w swoim parku maszynowym w Dokkum, aby oferować zadruk tekstyliów i akcesoriów domowych.

Klienci składają zamówienia przez stronę internetową i odbierają gotowe produkty już na drugi dzień. Tej klasy wydajność jest osiągana dzięki parametrom drukarek z serii Alpha, jak również za sprawą tuszu pigmentowego Greentex opracowanego przez firmę Durst. 

Application4

Dodatkową zaletą w przypadku standardowych podłoży typu bawełna i poliester jest brak konieczności specjalnego przygotowania materiału przed zadrukiem, jak również dodatkowej finalnej obróbki. Sprawia to, że proces produkcji jest o wiele krótszy i znacznie bardziej opłacalny niezależnie od wielkości nakładu, co - jak podkreśla producent – znacząco zwiększa wydajność i efektywność kosztową cyfrowego druku na tekstyliach.

Przygotowano na podstawie informacji firmy Durst